میزیتو
بلیط هواپیما فلای تودی
آخرین خبرها

بزرگترین شرکت‌های تولیدکننده سیگار در جهان کدامند؟

سیگار با وجود ضررهای اثبات‌شده، طرفداران زیادی دارد. در این گزارش شرکت‌های بزرگ ذی نفع در تولید و توزیع تنباکو و سیگار بررسی می‌شوند.

تبلیغ در عصر ترکیه

در سال ۱۹۰۲، جیمز بیوکنن شرکت دخانیات «بریتانیا-آمریکا» را بنیاد نهاد که در آن‌سوی اقیانوس، رقیب سرشناسی به نام «دخانیات سلطنتی» داشت.

به گزارش تجارت نیوز، وی برای نخستین بار ماشین تولید سیگار را ساخت که فرآورده‌های آن در سراسر دنیا پخش می‌شد. کمی بعد از آن دومین ماشین تولید سیگار تولید شد و ساخت این ماشین‌ها برای خدمت‌رسانی به شرکت‌های سیگارسازی شیوع پیدا کرد. در ادامه، شرکت‌های بزرگ تولید سیگار را زیر ذره‌بین می‌بریم.

فیلیپ موریس اینترنشنال (PMI)
درآمد: 35.94 میلیارد دلار

ارزش بازار: 157.39 میلیارد دلار

شعب: عملیات در بیش از 180 کشور

تولید: بیش از 700 میلیارد نخ سیگار در سال

فیلیپ موریس اینترنشنال با برند معروف مارلبرو، پرفروش‌ترین سیگار جهان، شناخته می‌شود. فیلیپ موریس بر روی محصولات بدون دود متمرکز و دستگاه IQOS آن از محصولات پیشتاز بازار است. این شرکت در بیش از ۱۸۰ بازار فعالیت می‌کند و در زمینه کاهش آسیب از طریق محصولات نوآورانه گام‌های بزرگی برداشته است.

خانواده این شرکت شامل آلتریا، شرکت دخانیات بدون دود (Smokeless Tobacco)، جان میدلتون، هلیکس و NJOY است.

دخانیات بریتانیا-آمریکا (BAT)
درآمد: 21.64 میلیارد دلار

ارزش بازار: 68.86 میلیارد دلار

شعب: بیش از 200 بازار در سراسر جهان

تولید: حدود 650 میلیارد نخ سیگار در سال

دخانیات بریتیش امریکن با برندهایی مثل دانهیل، کنت و لاکی استرایک، یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های دخانیات در جهان است. BAT با تاکید بر پایداری محیط زیست و کاهش آسیب خود را معرفی و به شدت در محصولات نسل جدید مثل Vuse و glo سرمایه‌گذاری می‌کند.

رینولدز امریکن، زیرمجموعه BAT، با برندهایی مانند کمل و نیوپورت در بازار آمریکا شناخته می‌شود. این شرکت نیز متعهد به کاهش آسیب است و پرتفولیوی خود را با محصولاتی مانند Vuse و Velo گسترش می‌دهد.

دخانیات ژاپن (JTI)
درآمد: 19.87 میلیارد دلار

ارزش بازار: 48.67 میلیارد دلار

شعب: در بیش از 130 کشور فعال است

تولید: سالانه بیش از 500 میلیارد نخ سیگار

ژاپن اینترنشنال با برندهایی مثل وینستون، کمل و مویس در بیش از ۱۲۰ کشور فعالیت می‌کند. این شرکت بر نوآوری و کیفیت متمرکز است و تلاش می‌کند تا از طریق محصولات به‌روز توتون و نیکوتین، تأثیرات بهداشتی سیگار را کاهش دهد.

دخانیات سلطنتی (Imperial Brands)
درآمد: 39.59 میلیارد دلار

ارزش بازار: 21.80 میلیارد دلار

شعب: در بیش از 160 کشور فعال است

تولید: سالانه تقریباً 500 میلیارد نخ سیگار

امپریال برندز با برندهای کلیدی مانند داویدوف و گالوآز در بیش از ۱۶۰ بازار فعالیت می‌کند. این شرکت خود را متعهد به هدایت کردن افراد سیگاری به محصولات کمتر مضر می‌داند و به شدت در سیگارهای الکترونیکی و توتون گرم‌شده سرمایه‌گذاری می‌کند.

آلتریا (Altria Group)
درآمد: 20.45 میلیارد دلار

ارزش بازار: 79.06 میلیارد دلار

شعب: عمدتاً در ایالات متحده آمریکا، با فروش بین‌المللی از طریق فیلیپ موریس

تولید: به دلیل مشارکت با سایر شرکت‌ها متفاوت است

آلتریا یک شرکت آمریکایی و یکی از بزرگترین تولیدکنندگان و بازاریاب‌های تنباکو، سیگار و محصولات پزشکی در جهان برای درمان بیماری‌های ناشی از تنباکو است. این شرکت در سراسر جهان فعالیت می کند و دفتر مرکزی آن در شهرستان هنریکو، ویرجینیا، درست خارج از شهر ریچموند قرار دارد. این شرکت از خانواده شرکت فیلیپ موریس است.

شرکت دخانیات و جینسنگ کره (KT&G)
درآمد: 4.33 میلیارد دلار

ارزش بازار: 7.15 میلیارد دلار

شعب: بیش از 50 کشور

تولید: سالانه تقریباً 100 میلیارد نخ سیگار

کی‌تی‌اند‌جی، شرکت دخانیات کره جنوبی، با برندهای نوآورانه‌ای مثل اسه و The One شناخته می‌شود. این شرکت به صورت بین‌المللی گسترش یافته و بر محصولات پرمیوم و کم قطر تمرکز دارد که اکثر افراد سیگاری که به دنبال سلامت خود هستند را جذب می‌کند.

گروه دخانیات اسکاندیناوی (STG)
درآمد: 8.7 میلیارد کرون (تقریبا 1.29 میلیارد دلار)

ارزش بازار: حدود 10.5 میلیارد کرون (تقریبا 1.56 میلیارد دلار)

شعب: در بیش از 100 کشور با نیروی کار تقریباً 8100 کارمند فعالیت می کند. دارای 22 مکان کلیدی در سراسر جهان، از جمله دانمارک، ایالات متحده، استرالیا، بلژیک و کانادا.

تولید: سالانه تقریباً 3 میلیارد نخ سیگار

گروه دخانیات اسکاندیناوی در زمینه سیگارها و توتون پیپ پیشرو جهانی است. با برندهایی مانند Café Crème و Macanudo، STG بر کیفیت و مهارت تأکید دارد و به بازار تخصصی محصولات پرمیوم دخانیات عرضه می‌کند.

آی‌تی‌سی (ITC Limited)
درآمد: 8.47 میلیارد دلار

ارزش بازار: 63.66 میلیارد دلار

شعب: عمدتاً در هند با صادرات به بیش از 90 کشور

تولید: بیش از 80 میلیارد نخ سیگار در سال

آی‌تی‌سی لیمیتد، یکی از بازیگران اصلی در هند، برندهای محبوبی مانند گلد فلک و کلاسیک تولید می‌کند. این شرکت پایداری زیست محیطی را در عملیات خود ادغام کرده و بر توسعه کشاورزی و مدیریت محیط زیست تمرکز دارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا