میزیتو
بلیط هواپیما فلای تودی
آخرین خبرها

بزرگترین آناکوندای شکار شده در جهان (+فیلم)

آناکونداها یکی از بزرگترین مارهای جهان هستند که به دلیل طول و دور چشمگیر خود شناخته شده اند. این خزندگان غیر سمی در جنگل‌های بارانی و مرداب‌های آمریکای جنوبی یافت می‌شوند؛ جایی که آنها شکارچیان راس محسوب می شوند که می‌توانند طعمه‌های بزرگ‌تر از خودشان را از بین ببرند.

تبلیغ در عصر ترکیه

در حالی که چندین گونه از آناکوندا وجود دارد، آناکوندای سبز بزرگترین و شناخته شده ترین آنهاست. یکی از جذاب‌ترین جنبه‌های آناکوندا اندازه آنهاست، به طوری که برخی از افراد به ابعاد واقعاً عظیمی می‌رسند.

علیرغم شهرت وحشتناک آناکونداها، آناکونداها بخش مهمی از اکوسیستم آنها هستند و به تنظیم جمعیت گونه های طعمه کمک می کنند و به عنوان طعمه برای سایر شکارچیان عمل می کنند.

درک این مارهای جذاب و رفتار آنها بخش مهمی از درک شبکه پیچیده زندگی در جنگل های بارانی آمریکای جنوبی است. بزرگترین آناکوندای ثبت شده تا کنون بیش از ۳۰ فوت طول و بیش از ۵۰۰ پوند وزن داشت.

آناکونداها شکارچیان و طعمه های مهمی در اکوسیستم خود هستند و نقش مهمی در شبکه پیچیده زندگی در جنگل های بارانی آمریکای جنوبی دارند.

بزرگترین آناکوندای جهان
بزرگترین آناکوندای ثبت شده یک آناکوندای سبز ماده بود که ۳۳ فوت و ۸۸۰ پوند وزن داشت. این مار عظیم الجثه در طبیعت در برزیل شکار شد و اندازه گیری ها توسط رکوردهای جهانی گینس تایید شد.

در حالی که این آناکوندا بزرگترین مارهایی است که تا به حال ثبت شده است، ادعاهای زیادی مبنی بر وجود مارهای بزرگتر وجود دارد، اما هیچ کدام تایید نشده است. توجه به این نکته مهم است که تخمین اندازه مارها اغلب اغراق آمیز است و اندازه گیری دقیق آنها در طبیعت دشوار است.

بزرگ‌ترین آناکوندای ثبت‌شده، علاوه بر طول چشم‌گیرش، ۴۴ اینچ ضخامت دارد و آن را به یکی از ضخیم‌ترین مارهایی تبدیل می‌کند که تاکنون دیده شده است. آناکونداها به داشتن ماهیچه های قدرتمند معروف هستند و می توانند طعمه خود را با نیرویی باورنکردنی منقبض کنند.

علیرغم شهرت وحشتناک آناکونداها، آناکونداها به طور معمول تهدیدی برای انسان نیستند و به احتمال زیاد از تماس با آنها اجتناب می کنند.

منبع
سانا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا