میزیتو
بلیط هواپیما فلای تودی
آخرین خبرها

بدبوترین مکان منزل برای خانه تکانی عید

به نظر شما بدبوترین مکان منزل کجاست؟! و کدام مناطق برای خانه تکانی فراموش می شوند؟

تبلیغ در عصر ترکیه

اگر فکر می کنید می دانید بدبوترین مکان در منزل برای خانه تکانی نوروز ۱۴۰۲ کجاست و به احتمال زیاد، فکرتان به سمت سرویس بهداشتی می رود باید بگوییم سخت در اشتباه هستید. نظافت کجاها را موقع نظافت بهاری و خانه تکانی از قلم انداخته اید؟

دو سه روز دیگر سال نو می شود اما شک نداریم که شما هم مثل خیلی های دیگر فراموش کرده اید یک بخش حیاتی از خانه خود را که بوی زیادی تولید می کند تمیز کنید! به علاوه ۳ نقطه که به احتمال زیاد نظافت آنها را نیز از قلم انداخته اید.

بدبوترین مکان در خانه
این مکان حیاتی همان کابینتی است که سطل زباله را آنجا می گذارید و اغلب بدبو است!

برای تمیز کردن این قسمت باید ابتدا سطل زباله را از کابینت خارج کنید و سپس تکه‌های بزرگ‌تر زباله را با دستکش بیرون بیاورید. در مرحله بعد، تکه‌ های کوچک‌ تر زباله را با جاروبرقی تمیز کنید.

سپس دیوارهای داخلی کابینت را با یک پارچه و اسپری چندمنظوره پاک کنید.

حالا وقتش رسیده است که به سراغ خودِ سطل زباله بروید. پس از برداشتن کیسه پر از زباله، کناره های آن را پاک کنید و یک کیسه زباله کاملاً جدید قرار دهید. از اکنون به بعد، آنجا یک منطقه زباله کاملاً ضدعفونی شده است.

۳ مکان فراموش شده در خانه تکانی
شاید فکر کنید همه جای خانه را تمیز کرده اید و گوشه و کنار خانه برق می زند. اما وقتش رسیده دوباره فکر کنید زیرا حتما این سه فضا را فراموش کرده اید. البته، فقط نباید تا موقع خانه تکانی صبر کرد. شما باید هر چند وقت یکبار این فضاهایی که در ادامه نام می بریم را تمیز کنید.

۱- گل و گیاهان مصنوعی
گل و گیاهان خانگی مصنوعی باید مانند هر دکوری کوچک یا کوچک گردگیری شوند. کار نظافت را می توان با گردگیری و استفاده از یک پارچه خشک انجام داد.

۲- پریزهای برق
علاوه بر این، از یک پارچه خشک برای نظافت بالای پریزهای برق استفاده کنید زیرا خاک و کثیفی زیادی را جمع می کنند.

اگر می خواهید از اسپری تمیزکننده استفاده کنید، مطمئن شوید که هیچ مایعی با داخل خروجی تماس نمی گیرد، زیرا ممکن است باعث برق گرفتگی و خطر آتش سوزی شود.

برای ایمنی بیشتر، توصیه می‌کنیم که پریز را برای تمیز کردن از دیوار جدا کنید.

۳- قرنیزها
در نهایت، قرنیزها معمولاً مناطق فراموش شده ای هستند که باید تمیز شوند. برای نظافت قرنیزها، می توانید از دستمال های گردگیری استفاده کنید اما یکی دیگر از ترفندهای پاک کردن که جدیدا پرطرفدار شده است استفاده از ورق های خشک کن را توصیه می کند.

به توصیه یک متخصص ترفندهای خانگی، ورق های خشک کن اگر روی تخته های قرنیز مالیده شوند نیز به جمع آوری و دفع گرد و غبار کمک می کند.

او توضیح داد: “ورق های خشک کن نه تنها زباله ها و گرد و غباری را که از قبل روی تخته های قرنیز شما هستند جذب می کنند، بلکه مدت ها بعد نیز کار می کنند.”

ورق خشک کن تخته قرنیز را با باقی مانده های ضد الکتریسیته ساکن می پوشاند، به دفع موهای حیوانات خانگی، گرد و غبار، کثیفی و زباله ها کمک می کند و زندگی شما را بسیار آسان تر می کند. در نتیجه شما کمتر نیاز است تخته های قرنیز را تمیز کنید!

عضویت در تلگرام عصر ترکیه عضویت در اینستاگرام عصر ترکیه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا