میزیتو
بلیط هواپیما فلای تودی
آخرین خبرها

با این درختچه‌های آپارتمانی بهشت را به خانه بیاورید!

گیاهان، عضو جدانشدنی از محل زندگی انسان ها هستند و نگهداری از آنها در منزل و محل کار سرزندگی و شادابی را برای ما به ارمغان می آورد.

تبلیغ در عصر ترکیه

در میان انواع گیاهان درختچه های آپارتمانی یکی از بهترین گزینه ها برای علاقمندان به نگهداری از گل و گیاه هستند که به راحتی یک خانه حتی کوچک را به بهشتی سرسبز و گرمسیری تبدیل می کنند.

1- گیاه درخت پول

درختچه‌های آپارتمانی

گیاه درخت پول یا گل پاچیرا یکی از محبوب ترین گیاهان آپارتمانی با جلوه ای زیبا و طول عمر بالا است که نگهداری ساده ای دارد. این گیاه همیشه سبز علاوه بر ظاهر زیبا قدرت خوبی در تصفیه هوای محیط دارد. گل پاچیرا بر خلاف بسیاری از گیاهان، در شب اکسیژن تولید می کند و سطح اکسیژن اتاق را در هنگام خواب بالا می برد. این گیاه در طبیعت می تواند حتی تا 12 متر هم رشد کند، اما در فضای بسته طول آن نهایتا به 3 متر خواهد رسید. طبق آموزه های فنگ شویی این گیاه قادر است انرژی، ثروت و رفاه را جذب کند.

2- فیکوس آفریقایی

درختچه‌های آپارتمانی

فیکوس آفریقایی یا فیکوس لیراتا یکی از زیباترین گیاهان آپارتمانی با برگ های جذاب و سبز رنگ به شکل ساز ویولن است که بلندی آن در طبیعت ممکن است به 12 متر هم برسد. اما نگران نباشید! این گیاه در منزل بسته به اندازه‌ی گلدانی که در آن رشد می کند، بیشتر از 3 متر رشد نخواهد کرد. نگهداری آسان فیکوس آفریقایی را به گیاهی پرطرفدار در میان علاقمندان به گیاهان آپارتمانی تبدیل کرده است. توجه داشته باشید که این گیاه نوعی صمغ شیره‌ای‌ تولید می کند که حاوی مقدار کمی کریستال کلسیم اکسالات است و مصرف خوراکی این ماده برای انسان و حیوانات خانگی سمی است.

3- درختچه زیتون

درختچه‌های آپارتمانی

کاشت درخت زیتون در گلدان روشی عالی برای نگهداری زیتون در خانه است. این درخت که به نام درخت جاودانگی نیز معروف است، رشد آهسته ای دارد و در طبیعت می تواند بین 4 تا 10 متر رشد کند. شما می توانید به راحتی و با کاشت هسته زیتون درون گلدان، یک درختچه زیتون خانگی داشته باشید. با رسیدگی مناسب حدود یک سال بعد شاهد رشد نهال زیتون خواهید بود. زیتون از جمله درختانی است که نسبت به آب و هوای سخت مقاوم است و با هر شرایطی خود را تطبیق می دهد.

4- فیکوس الاستیکا

درختچه‌های آپارتمانی

فیکوس الاستیکا یک گیاه آپارتمانی بسیار زیبا و مدرن با برگ های سبز و چرمی است که از شیره سفید رنگ آن در ساخت کائوچو استفاده می شود. به همین دلیل با این گیاه درخت کائوچو نیز گفته می شود. این گیاه یک دفع‌کننده قوی سموم و تصفیه‌کننده هوا است و برگ های آن مقادیر زیادی از آلاینده های هوا را به خود جذب می کنند. فیکوس الاستیکا در برابر نور و تغییرات دما مقاوم است و در فنگ شویی نیز به عنوان گیاه جاذب خوش شانسی، ثروت و رفاه شناخته می شود.

5- شفلرا

درختچه‌های آپارتمانی

شفلرا درختچه ای همیشه سبز با تک ساقه ای متشکل از برگ های مرکب است که برگ هایی به رنگ سبز روشن، ابلق، چرمی و براق دارد. این گیاه نگهداری بسیار آسانی دارد و همین موضوع آن را به یک گیاه آپارتمانی پرطرفدار در میان علاقمندان به نگهداری از گیاهان آپارتمانی تبدیل کرده است. گیاه شفلرا میوه های ریزی به رنگ نارنجی تولید می کند، البته به ندرت پیش می آید که این اتفاق در آپارتمان رخ دهد.

6- درختچه های مرکبات

درختچه‌های آپارتمانی

شما می توانید مرکباتی مانند پرتقال، لیمو، گریپ فروت و لیموترش را درون خانه، یک پاسیو سرپوشیده یا بالکن پرورش دهید. این گیاهان با جلوه باشکوه و محصولات خوش طعم خود در زمره بهترین گیاهان آپارتمانی قرار می گیرند. البته که پرورش این گیاهان به این سادگی ها نیست و برای رشد مناسب آنها باید شرایط مناسب از جمله نور خورشید، آبیاری کافی، کوددهی و خاک مناسب را برای آنها فراهم کنید.

7- نخل شامادورا

درختچه‌های آپارتمانی

نخل شامادورا یا نخل بامبو یکی از زیباترین نخل های آپارتمانی است که نگهداری ساده آن را به گزینه ای مناسب برای نگهداری در آپارتمان، ادارات و دفاتر کاری تبدیل کرده است. این گیاه رشد سریعی ندارد و در فضای باز حداکثر تا دو متر می تواند رشد کند. گیاه نخل شامادورا علاوه بر زیبایی قدرت بالایی نیز در تصفیه هوا دارد. این گیاه با فراهم کردن حداقل شرایط نگهداری به زندگی خود ادامه خواهد داد و در صورتی که نور کافی به آن برسد، در فصل بهار گل‌های زرد رنگی بر روی آن ظاهر می شود.

8- دراسنا بلالی

درختچه‌های آپارتمانی

دراسنا بلالی یکی از گونه های پرطرفدار دراسنا است که برگ های پهن و سبز رنگ و نوارهای زردی دارد و مانند دیگر اعضای خانواده اش، در برابر انواع شرایط محیطی مقاوم است. این گیاه زینتی برای نگهداری در خانه ها، بانک ها، ادارات، کارخانجات و دفاتر صنعتی و تولیدی مناسب است و نگهداری از آن برای افراد تازه کار نیز مناسب است. گیاه دراسنا بلالی علاوه بر زیبایی در دسته گیاهان تصفیه کننده هوا قرار می گیرد و قادر است آلاینده های محیطی مانند فرمالدئید، تولوئن و زایلن را از بین ببرد.

منبع
راهنماتو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا