میزیتو
بلیط هواپیما فلای تودی
خبرهای ایران

بارش‌های بهاری ادامه دارد / روند کاهش دما در پیش است

«شنبه(۲۵ فروردین) در شمال شرق، شرق و بخش‌هایی از مرکز کشور، شرق مازندران، گلستانف سیستان و بلوچستان، شمال فارس و ارتفاعات شرقی البرز تداوم بارش باران گزارش شده‌است. برای روز یکشنبه (۲۶ فروردین) نیز شاهد ورود سامانه بارشی از شرق کشور هستیم که بارش‌ها را در شمال شرق و شرق کشور تقویت می‌کند.»

تبلیغ در عصر ترکیه

گزارش‌های هواشناسی نشان می‌دهد که بارش باران در نیمه شمالی کشور ادامه دارد و کاهش دمای هوا پیش‌بینی می‌شود.

کارشناس سازمان هواشناسی کشور با اعلام این خبر به همشهری گفت: «جمعه (۲۴ فروردین) در سواحل دریای خزر، شمال شرق، ارتفاعات و دامنه‌های جنوبی البرز، شرق و مرکز کشور و همچنین برخی نقاط استان‌های سیستان و بلوچستان، کرمان و شرق هرمزگان شاهد بارش باران هستند. شدت بارش در استان‌های مازندران، گلستان و خراسان شمالی پیش‌بینی می‌شود. پدیده گرد و خاک نیز در شمال شرق کشور رخ می‌دهد.»

فریبا گودرزی افزود: «شنبه(۲۵ فروردین) در شمال شرق، شرق و بخش‌هایی از مرکز کشور، شرق مازندران، گلستانف سیستان و بلوچستان، شمال فارس و ارتفاعات شرقی البرز تداوم بارش باران گزارش شده‌است. برای روز یکشنبه (۲۶ فروردین) نیز شاهد ورود سامانه بارشی از شرق کشور هستیم که بارش‌ها را در شمال شرق و شرق کشور تقویت می‌کند.»

دریای خزر، شرق خلیج فارس، تنگه و دریای عمان مواج و متلاطم پیش‌بینی می‌شود. بارش باران و رگبار و رعد وبرق در تهران کاهش می‌یاید، اما همچنان شاهد کاهش روند دمای پایتخت خواهیم بود.

بیشینه و کمینه دمای تهران بین ۱۹ تا ۸ درجه سانتی‌گراد است.

سردترین ایستگاه هواشناسی توچال در استان تهران با دمای ۳ درجه زیر صفر و گرم‌ترین ایستگاه قصر قند در استان سیستان و بلوچستان با دمای ۳۹ درجه سانتی‌گراد گزارش شده است.

کارشناس سازمان هواشناسی کشور در پایان درباره میزبان بارش‌های شبانه‌روز گذشته در کشور یادآور شد: «خنداب در استان مرکزی ۴۵ میلی‌متر و هرسین در استان کرمانشاه ۴۳ میلی‌متر بیشترین میزان بارش اخیر را داشته‌اند.»

منبع
همشهری آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا