میزیتو
بلیط هواپیما فلای تودی
آخرین خبرها

این کرم‌ های انگلی می‌توانند داخل بدن حیوانات خانگی زندگی کنند(+عکس)

در این تصاویر که با میکروسکوپ ۱۸۰ برابر بزرگ شده‌اند، شاهد کرم‌های نواری، کرم‌های گرد و انگل‌های ترسناک دیگری هستیم که در گربه‌ها زندگی می‌کنند.

تبلیغ در عصر ترکیه

عکاسی تصاویر ترسناکی را منتشر کرده است که کرم‌های انگلی خطرناکی را نشان می‌دهد. این کرم‌ها ممکن است داخل بدن حیوان خانگی شما وجود داشته باشد.

به گزارش دیجیاتو، «دیوید میتلند»، عکاس حوزه طبیعت و علم، عکس‌هایی میکروسکوپی منتشر کرده که کرم‌های نواری، کرم‌های گرد و انگل‌های ترسناک دیگری را نشان می‌دهد که می‌توانند در بدن گربه‌ها زندگی کنند. نکته قابل توجه این است که عکس‌ها تا ۱۸۰ برابر بزرگ‌نمایی شده‌اند.

کرم‌های انگلی حیوانات خانگی از نمای نزدیک

1884586 577

کرم نواری گربه

کرم‌های نواری می‌توانند تا ۴.۸۰ متر (تقریباً به اندازه یک زرافه) در داخل روده سگ‌ها رشد کنند و باعث ایجاد بیماری‌های مختلفی در حیوان شوند. در موارد نادری، کرم‌های نواری و گرد می‌توانند انسان‌ها را نیز آلوده کنند. کرم‌های گرد به‌صورت بالقوه می‌تواند آسیب جدی به بینایی کودکان بزنند.

1884587 717

کرم نواری دیپیلیدیم

گاهی داخل دستگاه گوارش حیوانات خانگی کرم‌های قلاب‌دار نیز زندگی می‌کنند. آن‌ها می‌توانند با نفوذ به پوست انسان را هم آلوده کنند و این فرایند بیشتر از طریق کف پا انجام می‌شود.

1884588 956

کرم نواری Scolex

برخی کارشناسان توصیه می‌کنند گربه‌های خانگی باید هر ماه انگل‌تراپی شوند، اما فقط ۲۳ درصد سرپرستان گربه‌ها از این دستورالعمل پیروی می‌کنند.

1884589 151

میتلند این عکس‌ها را با کمک میکروسکوپ الکترونی روبشی (SEM) در «دانشگاه سنت اندروز» اسکاتلند گرفته و برخی کرم‌های انگلی را نیز «دانشگاه لیورپول» به دست آورده است. او یک دوربین را به SEM نیز متصل کرده که تصاویر را با فرمت TIFF و وضوح ۵۱۲۰ در ۳۸۴۰ پیکسل ثبت می‌کند.

1884590 981

Nematode Ascaris

میتلند می‌گوید:

«همیشه وقتی منتظر مشاهده اولین نتایج میکروسکوپ هستید، آرامش ندارید. سؤالاتی مانند اینکه آیا نمونه‌ها به‌خوبی نمایش داده شده‌اند؟ یا آن‌ها بهترین زاویه دید ممکن را دارند؟ برایتان پیش می‌آید، اما من هیجان‌زده شدم که تکنیک تصویربرداری‌ام توانست نمونه‌ها را با جزئیات نشان دهد.»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا