میزیتو
بلیط هواپیما فلای تودی
سلامت و زیبایی

این میوه خوشمزه هم کبد چرب را درمان می‌کند هم باعث طول عمر می‌شود

یکی از محورهای این تحقیق بررسی تاثیر انگور بر کبد چرب بود، وضعیتی که با رژیم های غذایی پرچرب رایج در جوامع غربی یک نگرانی اصلی است.

تبلیغ در عصر ترکیه

تحقیقات اخیر که توسط دکتر جان پزوتو و تیمش در دانشگاه وسترن نیوانگلند انجام شده است، یافته‌های شگفت انگیزی درباره مزایای انگور کسب کرده است و نشان می‌دهد که مصرف انگور بر سلامت و طول عمر تاثیر بسزایی دارد.

این مطالعه پیشگامانه که در مجلات علمی مختلف منتشر شده است، به فواید بی‌شمار گنجاندن انگور در رژیم غذایی، و تاثیرات مختلف آن از سلامت کبد گرفته تا عملکرد خوب مغز و حتی ژنتیک اشاره دارد.

یکی از محورهای این تحقیق بررسی تاثیر انگور بر کبد چرب بود، وضعیتی که با رژیم های غذایی پرچرب رایج در جوامع غربی یک نگرانی اصلی است.

یافته های این مطالعه قابل توجه بود؛ مصرف مقداری انگور معادل کمتر از دو فنجان در روز نه تنها از پیشرفت کبد چرب جلوگیری می‌کند، بلکه تاثیر قابل‌توجهی بر افزایش طول عمر در افراد داشت.

جنبه جالب دیگری از تحقیقات دکتر پزوتو که در مجله Food & Nutrition منتشر شد، به چگونگی تاثیر انگور بر متابولیسم پرداخت. این یافته ها فراتر از بیان ژنتیکی بود و نشان می داد که انگور می تواند فرآیندهای متابولیک را تغییر دهد.

تحقیقات گسترده‌ای در انتخاب نوع غذاها و تاثیر آنها در فرآیندهای متابولیک بدن صورت گرفته است ولی ظاهراً انگور در این میان به عنوان یک بازیگر کلیدی محور اصلی تحقیقات قرار گرفته است.

منبع
اطلاعات آنلاین

4 دیدگاه

  1. چطور هست که مشروب که از همین انگور درست میشه باعث تشدید کبد چرب می شود ولی انگور خودش به تنهایی باعث درمانی می شود؟!!

    1. باسلام
      اگه اینطوری بخواهیم نتیجه گیری کنیم پس گاها بعضی از مواد غذایی سالم و قابل مصرف پس از مدتی که آنرا درمحل نامناسب نگهداری میکنیم کپک زده و محل رشد باکتری های خطرناک میشوند آیا باید به علتی که قبلا آنرا مصرف میکردیم الان هم با این وضعیت پر از کپک و پر ضرر مصرفشان کنیم!!!

    2. به دلیل وجود الکل. باعث میشه کبد دچار الکلیسم بشه و بدتر کبد رو به سمت سیروز پیش ببره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا