میزیتو
بلیط هواپیما فلای تودی
سلامت و زیبایی

این افراد لب به پنیر نزنند

پنیر منبع عالی کلسیم، چربی و پروتئین است. همچنین حاوی مقادیر زیادی ویتامین A و B-12 به همراه روی، فسفر و ریبوفلاوین است.

تبلیغ در عصر ترکیه

پنیر تهیه شده از شیر حیواناتی که ۱۰۰ درصد با علف تغذیه می شوند دارای بالاترین مواد مغذی است و همچنین حاوی اسیدهای چرب امگا ۳ و ویتامین K-2 است.

از سوی دیگر پنیر برای بهبود سلامت استخوان کمک کننده است و خوردنش با یک میوه، یک میان وعده سیر کننده برای سلامت استخوان محسوب می‌شود.

روزانه 2 تا 3 وعده شیر و فرآورده های آن در هرم غذایی توصیه می شود. یک وعده پنیر بسته به نوع آن ممکن است از 40 گرم (پنیر سفت) تا 120 گرم (پنیر چدار) متغیر باشد.

با این حال، ممکن است با خوردن پنیر، بدن واکنش‌های آلرژیک نشان دهد، اما این بستگی به نوع پنیر دارد.

اگر فردی به یک نوع پنیر حساسیت داشته باشد، به این معنی نیست که به سایر انواع پنیر نیز حساسیت دارد.

پنیر تیرامین دارد و خوردن غذاهای حاوی تیرامین همزمان با مصرف داروهای مهارکننده مونوآمین اکسیدازها موجب افزایش فشار خون و حمله‌های میگرنی می‌شود و ممکن است طوفان سرتونین ایجاد کند .

پنیر می‌تواند باعث میگرن در مصرف کنندگان مهارکننده های مونوآمینوکسیداز شود. اگر مهارکننده‌های مونوآمینوکسیداز همزمان با غذای حاوی تیرامین یا دوپامین مصرف شود، بحران فشار خون بالا ممکن است رخ دهد. این اثر واکنش پنیر نامیده می‌شود زیرا پنیر رسیده دارای محتوای تیرامین بالایی است.

منبع
سلامت صدآنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا