میزیتو
بلیط هواپیما فلای تودی
آخرین خبرها

اژدهای کارتونی در طبیعت پیدا شد (+عکس)

شبگرد گوش‌دار بزرگ یکی از جذاب‌ترین پرنده‌ها است که در نگاه اول ظاهرش یادآور اژدهای انیمیشن «چگونه اژدهای خود را تربیت کنیم» است.

تبلیغ در عصر ترکیه

شبگرد گوش‌دار بزرگ پرنده‌ای کوچک است که نسبت به جثه‌اش دهان بزرگی دارد. دقت در ظاهر این پرنده عجیب جزئیاتی از پرنده‌های گوناگون از جغد گرفته تا شاهین و حتی موجودی خیالی چون اژدها را در ذهن تداعی می‌کند.

شبگرد پرنده بی‌نظیری است که برای زنده ماندن در طبیعت قابلیت‌های گوناگونی به دست آورده است. این پرنده شب‌زی سریع پرواز می‌کند و استاد فریب دادن شکارچیان و استتار است.

این پرنده آوای خاصی هم دارد که شاید شنیدنش در جنگل برای بسیاری ترسناک به نظر برسد.

با وزنی حدود ۱۵۰ گرم طول بال‌های شبگرد به ۴۰ سانتی‌متر می‌رسد و در جثه کوچکش دمی بلند خودنمایی می‌کند.

همانطور که اشاره شد شبگرد استاد استتار است و این گونه از حمله شکارچیان در امان می‌ماند. علاوه بر این بینایی فوق‌العاده‌ای در تاریکی دارد که برای زندگی در شب لازم است.

پرده درخشان یا tapetum lucidum لایه‌ای است که در چشم این پرنده توانایی دید در شب را برایش ممکن کرده است. این لایه فوق‌العاده در چشم موجوداتی دیگر چون گربه هم وجود دارد.

شبگردها در سرتاسر جهان به عنوان موجودات شب‌زی با آواز پرندگان ماورایی و یک نگاه سیاه ترسناک، الهام‌بخش برخی از افسانه‌های وحشتناک هستند.

عضویت در تلگرام عصر ترکیه عضویت در اینستاگرام عصر ترکیه
منبع
خبرآنلاین

1 دیدگاه

  1. یکی از اینا تو مزرعه با زحمت گرفتم که از نزدیک ببینمش باور کنید تو دستم خودم فکر میکردم یه تکه چوبه، البته ازادش کردم ها، همیشه گرفتن یکیش رو مخم بود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا