میزیتو
بلیط هواپیما فلای تودی
تبلیغ در عصر ترکیه
آخرین خبرهاترکیه

امینه اردوغان به دعوت ویژه سازمان ملل به نیویورک می‌رود

همسر رجب طیب اردوغان رئیس‌جمهور ترکیه برای شرکت در مراسم روز جهانی زباله صفر به نیویورک می‌رود.

امینه اردوغان همسر رجب طیب اردوغان رئیس‌جمهور ترکیه، در نشست ویژه‌ای که قرار است به تاریخ 30 مارچ برگزار شود، از سالن مجمع عمومی سازمان ملل متحد فراخوانی برای فراگیر شدن طرح زباله صفر ترکیه در جهان خواهد داشت.

امینه اردوغان در دیدار با آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد در نیویورک در خلال هفتاد و هفتمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل در سپتامبر 2022، “بیانیه حسن نیت جهان بدون زباله” را به عنوان بخشی از مبارزه با بحران تغییرات اقلیمی امضا کرد.

در مجمع عمومی سازمان ملل که در 15 دسامبر 2022 برگزار شد، قطعنامه «ضایعات صفر» در مورد «ترویج روش‌های زباله صفر برای دستیابی به اهداف توسعه پایدار» ارائه شده توسط ترکیه به هفتاد و هفتمین مجمع عمومی سازمان ملل پذیرفته شد.

با این تصمیم مجمع عمومی 30 مارچ را به عنوان روز جهانی زباله صفر اعلام کرد.

در همین راستا، امینه اردوغان به عنوان میهمان ویژه دبیرخانه سازمان ملل متحد برای شرکت در نشست ویژه‌ای که به مناسبت 30 مارچ روز جهانی زباله صفر برگزار می‌شود، به نیویورک می‌رود.

امینه اردوغان که در نشست ویژه با حضور گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد و میمونه محد شریف، مدیر اجرایی زیستگاه سازمان ملل متحد سخنرانی خواهد کرد، جزئیات پروژه صفر زباله اجرا شده در ترکیه را تشریح کرده و خواستار اجرای این پروژه در جهان خواهد شد.

امینه اردوغان و مولود چاووش‌اوغلو وزیر امور خارجه ترکیه برای شرکت در مراسم روز جهانی زباله صفر به نیویورک خواهند رفت.

پنت هوس ۵۴ میلیون دلاری در طبقه ۷۶ ام در نیویورک! (فیلم)
بخوانید
عضویت در تلگرام عصر ترکیه عضویت در اینستاگرام عصر ترکیه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا