میزیتو
بلیط هواپیما فلای تودی
آخرین خبرها

اقدام ماکرون برای مخفی کردن ساعت گران‌قیمتش جنجال‌برانگیز شد

تبلیغ در عصر ترکیه

در میانه اعتراضات فرانسوی‌ها به قانون افزایش سن بازنشستگی، ویدئویی از ماکرون هنگام نصیحت مردم برای انجام تلاش بیشتر در یک مصاحبه زنده تلویزیونی که طی آن ساعت لوکسش را مخفیانه از دست باز می‌کند، جنجالی شده است.

در حالی که اعتراضات فرانسوی‌ها به قانون شدن لایحه جنجال‌برانگیز افزایش سن بازنشستگی همچنان ادامه دارد، ویدئویی از رئیس‌جمهور فرانسه که طی یک مصاحبه تلویزیونی ساعت گران‌قیمش را از مچ دستش باز می‌کند، جنجال‌برانگیز شده است.

امانوئل ماکورن چهارشنبه ۲۲ مارس (دوم فرودین) در یک برنامه زنده در حالی که داشت از لزوم اجرایی شدن قانون افزایش سن بازنشستگی دفاع می‌کرد، ساعت گران‌قیمتش را که با نشان ریاست‌جمهوری فرانسه برای وی شخصی‌سازی شده با بردن دستانش زیر میز درآورد. ویدئوی این اقدام ماکرون به سرعت وایرال شد.

به گفته مخالفان وی، این ساعت ۸۰ هزار یورو ارزش دارد. منابع نزدیک به کاخ الیزه ارتباط این اقدام ماکرون را با همزمانی درخواست وی از فرانسوی‌ها برای تلاش بیشتر رد کردند. آن‌ها مدعی شدند رئیس‌جمهور فرانسه ساعتش را برای این که مخفی کند درنیاورد، بلکه به خاطر برخورد آن با میز که موجب ایجاد صدا می‌شده، این کار را کرد.

به‌رغم ادامه ناآرامی‌ها و اعتراضات به قانون جدید و جنجال‌برانگیز افزایش سن بازنشستگی در فرانسه، امانوئل ماکرون رئیس‌جمهور این کشور آن را ضروری خوانده و گفته تا پایان سال میلادی جاری اجرایی می‌شود. طبق این قانون سن بازنشستگی در فرانسه از ۶۲ سال به ۶۴ سال افزایش می‌یابد.

به دنبال تصویب این طرح، دولت ماکرون دوشنبه از دو طرح عدم اعتماد گریخت. علی‌رغم عدم تصویب این دو طرح، برخی از قانونگذاران مخالف از دولت ماکرون خواسته‌اند استعفا کند. «ماتیلد پانوت» قانونگذار چپ‌گرای پارلمان فرانسه گفته این دولت همین حالا در چشم م

منبع
فارس

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا