میزیتو
بلیط هواپیما فلای تودی
آخرین خبرها

افزایش جریمه‌ تخلفات رانندگی برای این گروه

رئیس پلیس راهور گفت که افزایش چند برابری جریمه (تخلفات رانندگی) برای جلوگیری از رفتار پرریسک کسانی است که می‌خواهند با رانندگی پرخطر جان دیگران را به خطر بیاندازند چرا که افزایش جریمه برای کسانی که در مسیر قانون حرکت می‌کنند مسئله خاصی نیست

تبلیغ در عصر ترکیه

تیمور حسینی رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی در جریان بازدید حجت‌الاسلام‌ احمدرضا پورخاقان رئیس سازمان قضایی و نیروهای مسلح از مرکز اطلاعات و کنترل هوشمند ترافیک پلیس راهنمایی و رانندگی فراجا، گفت: پلیس راه به طرق مختلف در ماموریت‌های خاص قرار دارد و مهم‌ترین و حساس‌ترین ماموریت پلیس راه طرح نوروزی است، همچنین نوروز فرصت مناسبی برای بروز کردن شرایط پلیس راه برای به حرکت در آوردن سرمایه اجتماعی است.

وی افزود: شرایط عید نوروز به گونه‌ای است که مردم احساس خوبی در وجودشان حس می‌کنند و در خدمت سفر و خانواده قرار می‌گیرند. امسال شرایط ویژه تقارن دو بهار طبیعت و قرآن را داریم و الگوی سفرها دشوارتر شده است چراکه در سال‌های گذشته آغاز و پایان سفرها مشخص بود، اما امسال با توجه به تعطیلات عید سعید فطر یک هفته به ماموریت پلیس راه اضافه شده و حتی تا بعد از عید سعید فطر هم حجم شلوغی ادامه خواهد داشت.

سردار حسینی، ادامه داد: پلیس راه برای بهره‌وری پیشرفته، ضمن استفاده اقدامات سنوات گذشته، آن‌ها را تقویت کرد و همچنین سعی در کمرنگ کردن نقاط قوت هم داشته است.

رئیس پلیس راهور با اشاره به بزرگترین تهدیدهای منجر به تصادف، اظهار کرد: سرعت غیرمطمئن و خواب‌آلودگی مهم‌ترین عوامل تصادفات هستند، متاسفانه خستگی و خواب‌آلودگی مقوله‌ای است که امکان مهار آن توسط پلیس‌ وجود ندارد و عاملی فردی است.

وی اظهار کرد: افزایش چند برابری جریمه (تخلفات رانندگی) برای جلوگیری از رفتار پرریسک کسانی است که می‌خواهند با رانندگی پرخطر جان دیگران را به خطر بیاندازند چرا که افزایش جریمه برای کسانی که در مسیر قانون حرکت می‌کنند مسئله خاصی نیست، همچنین برای بعضی از تخلفات همچون سرعت غیرمجاز، سبقت غیر مجاز، رانندگی در مستی مجازات سنگین در نظر گرفته شده است که می‌تواند ترمزی برای جلوگیری از تخلفات باشد سرعت و سبقت قصد داریم و رانندگی خواهد بود.

حسینی با بیان اینکه عمده علل تصادف به عوامل انسانی برمی‌گردد، گفت: در سال ۱۴۰۳ قصد داریم که با استفاده از ابزارهای هوشمند و با استفاده از توان بخش خصوصی در این حوزه، روبه‌روشدن چهره‌به‌چهره پلیس با مردم را تا ۳۰ درصد کاهش داده و نظارت سیستمی را به ۷۰ درصد برسانیم.

عضویت در تلگرام عصر ترکیه عضویت در اینستاگرام عصر ترکیه
منبع
ايسنا

4 دیدگاه

  1. یک چیزی بگید ک آدم باورش بشه از شما،، من ک هر وقت میرم جاده یک پیامک جریمه میاد هر چقدرم آروم برم فرقی نداره

  2. اگر برای سرعت خیلی خیلی پایین در جاده های دو طرفه تک لاین هم جریمه در نظر می گرفتید دیگه نه سرعت غیره مجاز داشتیم نه سبقت نه تصادف ۹۰ درصد علت سبقت و تصادف راننده ی جلویی هست که با سرعت سی کیلومتر توی جاده ی که باید ۸۰ تا بره حرکت می کنه

  3. من هفته پیش از شمال برمیگشتم. گردنه جیزک قبل از اشخانه، با این که سرعتم مجاز 60 کیلومتر بود وپشت کامیون حرکت میکردم وماشین پلیسی که کنار جاده وایستاده بود ودوربینی هم در کار نبود من رو جریمه کرد، گردنه بدرانلو پیامک جریمه برام اومد به پلیس که کنار جاده ایستاده بود مراجعه کردم ، تو این شرایط اگه 600 جریمه بشی خیلی زور میده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا