میزیتو
بلیط هواپیما فلای تودی
اقتصاد

اعلام ارقام تجارت خارجی ترکیه از سوی اردوغان

بیانات رئیس جمهوری ترکیه در استانبول

تبلیغ در عصر ترکیه

رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه طی سخنانی در استانبول ارقام تجارت خارجی در سال 2022 را اعلام کرد.

اردوغان گفت: صادرات ترکیه در سال 2022 در مقایسه با سال گذشته با افزایشی به میزان 12.9 درصد به 254.2 میلیارد دلار رسیده است.

رئیس جمهوری ترکیه ضمن اشاره به اینکه در صادرات سال گذشته رکورد جمهوری ترکیه شکسته شده است اعلام کرد: صادرات ترکیه در سال 2022 با وجود تحولات منفی جهانی در مقایسه با سال گذشته با 12.9 درصد افزایش، 254.2 درصد تحقق یافته است.

اردوغان با اشاره به اینکه هدف‌مان رساندن ترکیه به سطح ده کشور اول جهان در زمینه صادرات است گفت: تعداد کشورها و مناطقی که با پول ملی خود به آنها کالا صادر می‌کنیم، به 197 رسیده است.

رئیس جمهور ترکیه تاکید کرد: با این داستان پیروزی در عرصه صادرات کالا و خدمات همه با هم توانستیم یک اقتصاد صادراتی بزرگ معادل 350 میلیارد دلار بوجود آوریم.

رجب طیب اردوغان ضمن اشاره به اینکه در ربع اول سال 2022 ، رشد اقتصادی 6.2 درصدی قید شده است گفت: هدف‌مان در صادرات خدمات بهداشتی  در سال 2023 ، کسب درآمدی به میزان 5 میلیارد دلار است.

اردوغان با تاکید بر اینکه ترکیه در زمینه صادرات سریال در جهان نیز پس از ایالات متحده آمریکا در رده دوم قرار دارد افزود: در صدد هستیم تا در آمد حاصل ازصادرات فیلم و سریال را امسال به بیش از یک و نیم میلیارد رسانده و در سرتاسر جهان به یک و نیم میلیارد بیننده دست یابیم.

منبع
تی آر تی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا