میزیتو
بلیط هواپیما فلای تودی
تبلیغ در عصر ترکیه
ترکیهخبرهای ویژه

اظهارنظر جدید دانشمند هلندی درباره زلزله بزرگ در ترکیه!

هوگربیتس در توئیتی دیگر نوشت: «اگر موقعیت سیارات به اندازه قبل از زلزله «ازمیت» سال 1999 واضح باشد، هشدار زلزله بزرگ معتبر خواهد بود».

العربیه نوشت: فرانک هوگربیتس، دانشمند هلندی که حدود دو هفته پیش بحث‌های زیادی را درباره حرکت زمین لرزه‌ها و ارتباط آن با حرکت سیارات و تغییراتی که در فضا رخ می‌دهد، به راه انداخت و زمین لرزه بزرگ اخیر در ترکیه را پیش کرده بود، روز دوشنبه 1 اسفند بار دیگر در حالی که میلیون‌ها نفر توییت‌های او را در سراسر جهان پیگیری‌ می‌کنند، اظهار نظر شگفت‌انگیز دیگری بیان کرد.

او در تازه‌ترین توئیت خود با اشاره به استانبول، از احتمال وقوع یک «زلزله بزرگ» در این شهر صحبت کرده است.

دانشمند هلندی در پاسخ به سوال یکی از توییت‌ها درباره اینکه انتظار می‌رود زلزله‌ای جدیدی استانبول، بزرگترین شهر ترکیه را بلرزاند، پاسخ داد: «تعیین بازه زمانی زلزله بسیار سخت است، اما امیدوارم بتوانیم قادر به تعیین زمان زلزله قبل از وقوع آن باشیم».

زلزله بزرگ

هوگربیتس در توئیتی دیگر نوشت: «اگر موقعیت سیارات به اندازه قبل از زلزله «ازمیت» سال 1999 واضح باشد، هشدار زلزله بزرگ معتبر خواهد بود».

در همین حال اکرم امام اوغلو، شهردار استانبول، چند روز پیش طی درخواستی فوری به ساکنان این شهر نسبت به ساختمان‌های غیرمحکم هشدار داد.

اکرم امام اغلو در توییتی در حساب کاربری خود در شبکه توییتر نوشت: «خطابم به ساکنان استانبول است، اجازه دهید سازه‌های ساختمان‌های خطرناک را بررسی کنیم».

او خاطرنشان کرد، تاکنون تنها 29 هزار مالک از 107 هزار ساختمانی که قبل از سال 1999 ساخته شده‌اند، با بررسی و پویش ساختمان‌ها موافقت کرده‌اند.

اقدامات شهردار استانبول پس از آن صورت می‌گیرد که تعدادی از زلزله‌شناسان تأکید کردند که احتمال دارد در سال‌های آینده (تا سال 2030) یک زلزله بزرگ در شهر استانبول دست‌کم 16 میلیون نفر در آن زندگی می‌کنند، رخ دهد.

گزارش خبرگزاری آناتولی از شهروند ایرانی که النگوی همسرش را فروخت و به کمک زلزله زدگان ترکیه رفت
بخوانید

نهادهای رسمی دولتی ترکیه می‌گویند جمعیت شهر استانبول تا سال 2030 به 20 میلیون نفر می‌رسد.

استانبول در نقطه شمالی یکی از خطوط گسل اصلی زلزله در آن کشور واقع شده است.

در سال 1999، حومه شرقی این شهر در معرض یک زلزله 7.6 ریشتری قرار گرفت و بیش از 17000 کشته برجای گذاشت.

عضویت در تلگرام عصر ترکیه عضویت در اینستاگرام عصر ترکیه
منبع
خبرآنلاین

3 دیدگاه

  1. از زلزله تهران اطلاعات دقیقی هست ؟
    احتمال داره به یکباره دچار غافلگیری شویم ؟
    حجم بزرگی زلزله تهران و محدوده اصلی زلزله برای چه خیابانهایی خواهد بود ؟

  2. اگر موقعیت سیارات به اندازه قبل از زلزله «ازمیت» سال ۱۹۹۹ واضح باشد، هشدار زلزله بزرگ معتبر خواهد بود».
    پیش بینی که پر از امام اگر باشد که دیگر پیشبینی نیست. از این جمله بالا هیچ نتیجه ای نمیتوان گرفت. این حمله را برای همه شهرهای لرزه خیز هم میتوان گفت. «اگر موقعیت سیارات به اندازه زلزله سال ۱۳۹۵ شفاف باشد هشدار زلزله قریب الوقوع در تهران معتبر خواهد بود.» و قص علی هذا…

  3. از حالات و آب هوای که تغیری چشم دید را ببار آورده احتمال زیاد میرود که دو منطقه دگر در خطر ات وتهدید آب میباشد یکی دبی دومی کانادا وزیلزله در بدخشان نیز مردم را تهدید مینماید وبرف کوچ سیل های موسیمی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا