میزیتو
بلیط هواپیما فلای تودی
تبلیغ در عصر ترکیه
سلامت و زیبایی

اشتباهات خطرناکی که هنگام مسواک زدن نباید انجام داد

نکات صحیح مسواک زدن را رعایت کنید تا حساسیت دندان را از بین ببرید و از آسیب به دندان‌ها و لثه‌های خود جلوگیری کنید.

افرادی که به محکم مسواک می‌زنند، فکر می‌کنند این تنها راهی است که می‌توانند دندان‌هایشان را تمیز و سفیدتر نشان دهند. اما این کار معکوس است، زیرا نه تنها باعث تحلیل لثه‌ها می‌شود، بلکه مینای سفید و براق روی دندان‌ها را نیز از بین می‌برد و آنها را زردتر و تیره‌تر نشان می‌دهد.

مطمئن نیستید که خیلی محکم مسواک می‌زنید؟ به مسواک خود نگاهی بیندازید. اگر سه ماه یا کمتر از آن استفاده کرده‌اید، هنوز هم باید نسبتاً جدید به نظر برسد.

می‌توانید عادت‌های محکم مسواک زدن خود را تغییر دهید. این نکات صحیح مسواک زدن را رعایت کنید تا حساسیت دندان را از بین ببرید و از آسیب به دندان‌ها و لثه‌های خود جلوگیری کنید.

از مسواک نرم استفاده کنید و هر سه یا چهار ماه یکبار آن را تعویض کنید یا اگر خراب شد، زودتر. اندازه و شکل مسواک باید به خوبی با دهان مطابقت داشته باشد تا بتوانید به راحتی به همه مناطق دسترسی داشته باشید.

مسواک خود را در زاویه ۴۵ درجه نسبت به لثه‌ها قرار دهید. به این ترتیب، الیاف مسواک می‌توانند به زیر خط لثه برسند و تمیز شوند.

برس را به آرامی به جلو و عقب حرکت دهید. برای تمیز کردن سطوح بیرونی، داخلی و جویدنی دندان از ضربات کوتاه و پهن استفاده کنید. برای تمیز کردن سطوح داخلی دندان‌های جلویی، مسواک خود را به صورت عمودی کج کنید و از حرکات بالا و پایین استفاده کنید.

اگر از مسواک برقی استفاده می‌کنید، اجازه دهید تمام کار را انجام دهد و به جای فشار دادن آن به دندان‌هایتان، به آرامی آن را روی دندان‌هایتان بلغزانید. برای جلوگیری از ایجاد پلاک و پوسیدگی دندان‌ها به مدت دو دقیقه دو بار در روز مسواک بزنید. همچنین استفاده از خمیردندان فلوراید برای کمک به جلوگیری از پوسیدگی مهم است.

برای سالم و تمیز نگه داشتن دهان نکات زیر توصیه می‌شود:
– زبان خود را مسواک بزنید تا باکتری‌ها را از بین ببرید و نفس خود را تازه کنید.

– یک بار در روز نخ دندان بکشید تا باکتری‌های پوسیدگی دندان بین دندان‌ها، جایی که مسواک شما نمی‌تواند به آن برسد، را از بین ببرید.

– نوشیدنی‌ها و تنقلات شیرین را محدود کنید و از یک رژیم غذایی متعادل استفاده کنید.

برای پیشگیری و درمان بیماری‌های دهان به طور منظم به دندانپزشک خود مراجعه کنید.

عضویت در تلگرام عصر ترکیه عضویت در اینستاگرام عصر ترکیه
منبع
صدآنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا