میزیتو
بلیط هواپیما فلای تودی
تبلیغ در عصر ترکیه
سراسر جهان

اردوغان: دستیابی به صلح در جنگ روسیه و اوکراین ممکن است

رئیس‌جمهور ترکیه درباره جنگ روسیه و اوکراین گفت که دستیابی به صلح که برای هر دو طرف امکان عقب‌نشینی شرافتمندانه را فراهم کند، ممکن است.

رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور ترکیه و رئیس حزب عدالت و توسعه در مراسم افطاری که با حضور سفرا در مقر این حزب در آنکارا برگزار شد، درباره جنگ روسیه و اوکراین گفت: اطمینان دارم دستیابی به صلح که برای هر دو طرف امکان عقب‌نشینی شرافتمندانه را فراهم کند و منطقه ما را از این گرداب بیرون بکشد، ممکن است.

وی ضمن اشاره به تداوم روند مبارزه با تروریسم گفت: ما از لفاظی‌ها، حیله‌های دیپلماتیک و نظامی و حمایت‌ از گروه‌های تروریستی آگاه بوده و آنها را پیگیری می‌کنیم.

اردوغان تصریح کرد: همانطور که اجازه ندادیم کشورمان با یک کریدور تروریستی تحت محاصره قرار بگیرد، به اقدامات مشابه جدید نیز اجازه نخواهیم داد.

وی با اشاره به تصمیمات سازمان ملل گفت: نظم جهانی که سرنوشت کل بشریت را به تصمیم 5 کشور محکوم می‌کند پایدار نیست. نیاز فوری به اصلاحات در شورای امنیت سازمان ملل با رویکردی فراگیر ضروری است.

اردوغان در ادامه درباره هتک حرمت قرآن کریم اظهار داشت: دیگر باید به این اقدامات شنیع که نه تنها به حدود 2 میلیارد انسان توهین می‌کند، بلکه باعث خشم آنها می‌شود، پایان داده شود.

وی تاکید کرد: تلاش مذبوحانه برای سوزاندن قرآن کریم به هیچ وجه قابل قبول و توجیه پذیر نیست. این آشکارا یک جرم ناشی از نفرت است.

اردوغان همچنین با اشاره به روند بازسازی مناطق زلزله‌زده گفت: شهرهایمان که در زلزله ویران شده‌اند، بی صبرانه در انتظار بازسازی هستند. به همراه 85 میلیون شهروند کشورمان، به سرعت زخم‌هایمان را التیام خواهیم بخشید.

رئیس‌جمهور ترکیه افزود: از دیروز روند ساخت 70 هزار واحد مسکونی و خانه روستایی در مناطق زلزله‌زده آغاز شده و 40 هزار و 761 واحد از آنها را کلنگ‌زنی کردیم.

عضویت در تلگرام عصر ترکیه عضویت در اینستاگرام عصر ترکیه
منبع
خبرگزاری آناتولی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا