میزیتو
بلیط هواپیما فلای تودی
تبلیغ در عصر ترکیه
آخرین خبرها

ادامه حملات به مدارس: مسمومیت دانش آموزان مشهد، ابهر، زنجان، اهواز، ارومیه، نیشابور، بندرعباس، اصفهان، شیراز، گنبد، تبریز، بندر امام

امروز یکشنبه هم حملات مسمومیت علیه مدارس دخترانه در شهرهای مختلف ایران ادامه یافت.

به گزارش عصرایران، دیروز شنبه هم این حملات مسمومیت وجود داشت و علیه مدارس دخترانه در 15 استان ایران از جمله استان تهران روی داد.

هنور عامل یا عاملان این حملات مشخص نیست و کسی هم به عنوان متهم این مسمومیت ها دستگیر نشده است.

از ماهیت مسمومیت ها یا انگیزه و دلیل آن هم خبری منتشر نشده است.

دیروز شنبه، به دنبال حملات مسمومیت علیه مدارس دختران در شهرهای مختلف ایران، شماری زیادی از دانش آموزان دختر به بیمارستان و مراکز درمانی منتقل شدند.

مشهد

والدین دانش آموزان مدرسه دخترانه صداقت مشهد از مسمومیت دانش آموزان این مدرسه خبر دادند.

به گزارش شهرآرانیوز،  مدیر کل آموزش و پرورش خراسان رضوی در این باره گفت: صبح امروز خبری مبنی بر مسمومیت دانش آموزان در دبیرستان دخترانه صداقت مشهد به دست ما رسید و در حال پیگیری موضوع هستیم.
شوشتری با تایید مسمومیت دانش آموزان در مشهد ادامه داد: هنوز اطلاعات تکمیلی به دست ما نرسیده است، شخصا در حال عزیمت به مدرسه هستم تا وضعیت آنجا را بررسی نمایم.

ارومیه

برخی دانشجویان دختر ساکن در یک خوابگاه شهر ارومیه ساعت ۰۰:۳۰ بامداد یکشنبه بر اثر مواردی نامعلوم در خوابگاه مسموم شده‌اند.

به گزارش ایرنا، برخی دانشجویان دختر خوابگاه دختران یاس دانشگاه فنی و حرفه‌ای که در خیابان البرز ارومیه قرار دارد گفته اند ساعت ۰۰:۳۰ و ۱:۰۰ بامداد امروز به صورت متوالی در ۲ بار متفاوت بوی گاز نامعلوم استنشاق کرده‌اند.
به گفته آنها، در این خوابگاه دخترانه ۴۵۰ دانشجو اسکان دارند که تعداد زیادی از آنان مسموم شده ولی تنها ۲۹ نفر از آنان در بیمارستان بستری شدند.
به گفته رییس دانشگاه فنی و حرفه‌ای قاضی طباطبایی که در سری دوم مسمومیت خود را به خوابگاه رسانده بود، به زعم خود بوی گاز تلخ استشمام کرده و خود نیز حالت تهوع و سرگیجه داشته است.

اهواز

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی اهواز از مسمومیت دانش‌آموزان دختر یک مدرسه در اهواز خبر داد.
دکتر حبیب حی‌بر در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: در حال حاضر مسمومیت دانش‌آموزان دختر دبیرستانی در یک مدرسه در شهرک دانشگاه اهواز گزارش داده شده است. وی افزود: تاکنون ۹ دانش‌آموز به بیمارستان‌ها منتقل شده اند که از این تعداد چهار بیمار به بیمارستان گلستان و پنج نفر به بیمارستان امام (ره) اهواز انتقال یافته اند که حال عمومی‌شان خوب است.
زنجان و ابهر
مدیر روابط‌عمومی دانشگاه علوم پزشکی زنجان از وقوع مسمومیت دیگر در دو مدرسه ابتدایی و دبیرستان در شهرهای زنجان و ابهر خبر داد.

حسن اسمخانی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: متاسفانه صبح امروز یک مورد مسمومیت تعدادی از دانش‌آموزان در دبیرستان دخترانه ولی‌عصر (عج) ابهر گزارش شد که بلافاصله نیروهای امدادی وارد عمل شده و مصدومان در حال انتقال به بیمارستان هستند. وی تصریح کرد: در مورد دیگر مدیران مدرسه ابتدایی غنچه واقع در کوی فرهنگ زنجان گزارش مسمومیت اعلام کردند که مسمومان نیز در حال انتقال به مراکز درمانی هستند.

نیشابور
۵۰ دانش‌آموز در نیشابور مسموم شدند.
خراسان آنلاین از بروز مسمومیت در مدارس نیشابور خبر داد.
جوان، فرماندار نیشابور گفت: ۵۰ دانش آموز در دبیرستان دخترانه بقراط دچار علائم مسمومیت شدند که از این تعداد ۱۰ نفر با اورژانس به بیمارستان منتقل شدند و کار درمانشان در حال انجام است. بیشتر این جریان حالت روانی دارد و دانش‌آموزان بدحال نیستند.
بندرعباس
11 دانش آموز مدرسه دخترانه کوثر در بندرعباس بدلیل آنچه سختی در تنفس عنوان شده به بیمارستان منتقل شده اند.
به گزارش فارس، صبح امروز از مدرسه کوثر محله 600 دستگاه در بندرعباس گزارشی از بروز نفس تنگی شماری از دانش آموزان به مرکز فوریت های پزشکی و اورژانس اعلام شده است.
سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: عوامل اورژانس بلافاصله با مراجعه به مدرسه کوثر در محله 600 دستگاه در بندرعباس، اقدام به بررسی و امداد رسانی به دانش آموزانی کردند که عمدتا دچار ترس شده بودند ولی با این حال 11 نفر از آنان با گلایه از تنگی تنفسی به بیمارستان های شهید محمدی و خلیج فارس منتقل شده اند.
دکتر فاطمه نوروزیان عنوان کرد: 9 نفر از دانش آموزان نیز در محل با ارائه خدمات بصورت سرپایی به حالت عادی بازگشته اند.
به گزارش فارس، برخی منابع محلی می گویند یک فرد معتاد در پیرامون مدرسه آتشی روشن کرده بوده که دود ناشی از آن وارد محیط مدرسه می شود و دانش آموزان از این مسأله دچار ترس شده اند.
اصفهان
بر اساس مشاهدات عینی، امروز یکشنبه ۱۴ اسفند ماه حادثه مسمومیت دانش‌آموزان در مدرسه دخترانه شاهد خیابان مطهری اصفهان تکرار شد.
به گزارش مهر، نیروهای اورژانس در مدرسه حضور یافته و اتوبوس آمبولانس برای انتقال دانش‌آموزان به مرکز درمانی اعزام شده است.
جلال سلمانی، سخنگوی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان ضمن تأیید این خبر به خبرنگار مهر گفت: به زودی جزئیات این اتفاق اعلام می‌شود.
شیراز
سخنگوی اداره کل آموزش و پرورش استان فارس از مسمومیت تعدادی دانش‌آموز دختر یکی از مدارس دخترانه در شهرستان شیراز خبر داد.
به گزارش ایلنا، حمیدرضا شعبانی اظهار داشت: صبح امروز یکشنبه 14 اسفندماه ساعت 9 صبح تعدادی از دانش آموزان دختر دبیرستان ایرج کمالی در شهرستان شیراز بوی نامطبوعی را استنشاق می‌کنند که بلافاصله مدیر مدرسه با سامانه 115 اورژانس فارس ارتباط برقرار می‌کند.
مدیر روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان فارس ادامه داد: با حضور تکنسین‌های اورژانس در مدرسه تعدادی دانش آموز که عمدتا دچار اضطراب و استرس و  تعدادی نیز دچار تنگی نفس  به شده بودند با آمبولانس‌های اورژانس به مراکز درمانی انتقال داده شدند.
شعبانی تاکید کرد که هیچ موردی از تهوع و سرگیجه در این دانش آموزان مشاهده نشده است و خوشبختانه وضعیت حال آن‌ها خوب است.
این مسئول یادآور شد: در حال حاضر مسئولان در محل حضور دارند و در حال بررسی موضوع به صورت دقیق هستند.
گنبد
براساس اعلام روابط عمومی آموزش و پرورش گلستان ۱۵ دانش‌آموز اهل گنبدکاووس به دلیل مسمومیت راهی بیمارستان شدند.

عباس توسن با اشاره به علل اعزام تعدادی از دانش‌آموزان گنبدی به بیمارستان در گفتگو با ایسنا اظهار کرد: آمار و ارقام مربوط به بستری ها بر عهده دانشگاه علوم پزشکی گلستان است اما براساس اطلاعات ما، ۱۵ نفر به بیمارستان اعزام شدند که از این تعداد ۱۲ نفر مرخص شده و سه نفر برای چکاب و بررسی بیشتر هنوز در بیمارستان بستری هستند.

رئیس اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی اداره‌کل آموزش‌ و پرورش گلستان با اشاره به اینکه این اتفاقات برای ایجاد ترس و وحشت در بین مردم به ویژه دانش‌آموزان است، تصریح کرد: مسمومیت دانش آموزان گنبدکاووس را رد نمی‌کنیم اما اینکه ریشه این مسمومیت چه بوده و یا ارتباط آن با مسمومیت‌های سریالی بر عهده ما نیست.

تبریز

رئیس اورژانس آذربایجان شرقی، از بروز علائم مسمومیت در ۳۷ دانش آموز تبریزی خبر داد.

دکتر جعفری روحی، اظهار کرد: امروز یکشنبه چهاردهم اسفندماه تعداد  ۳۷ نفر از دانش آموزان تبریزی تا ساعت  ده و نیم صبح، با علایم مسمومیت  تحت نظر پزشکی قرار گرفتند.

وی ادامه داد: طی تماس صورت گرفته از سوی مدارس با اورژانس ۱۱۵ تبریز بلافاصله همکاران ما سریعاً در محل حاضر شدند که از ۳۷ نفر دانش آموز با علائم مسمومیت تعداد ۲۷ نفر با علائم مسمومیت به مراکز درمانی انتقال داده شدند که این عزیزان در حال درمان هستند.

جعفری گفت: خوشبختانه بیمار بدحال نداشتیم و تاکنون بیمار بدحال به اورژانس گزارش نشده است و همه دانش آموزان تحت درمان قرار گرفته اند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تبریز، رئیس اورژانس آذربایجان شرقی، خاطرنشان کرد: دیروز شنبه ۱۳ اسفندماه نیز علائم مسمومیت در ۹۲ دانش آموز مشاهده شد که خوشبختانه اکثراً مرخص شده اند و در حال حاضر هشت نفر از دانش آموز بستری بوده و حال عمومی آنان نیز رضایت بخش است.

بندر امام خمینی(ره)
دانش اموزان مدارس دخترانه شاهد بنت الهدا و هیئت امنای کوثر به علت مسمومیت راهی بیمارستان شده اند.

به گزارش خبرآنلاین، در ادامه سریال مسمومیت دانش آموزان صبح امروز یکشنبه چهاردهم اسفند تعدادی از دانش آموزان دبیرستان شاهد بنت الهدا و هیئت امنای کوثر بندر امام خمینی(ره) هم با علائم مشابه مسمومیت به بیمارستان منتقل شدند.

مدرسه پسرانه در ارومیه

مدیر آموزش و پرورش ناحیه ۲ ارومیه از مسمومیت ۱۱ دانش آموز هنرستان پسرانه عسگری ارومیه خبر داد.
به گزارش ایلنا، قاسم حشمتی با اشاره به اینکه ۱۱ نفر از دانش آموزان پسر هنرستان عسگری ارومیه دچار مسمومیت شدند گفت: در حال حاضر طبق بررسی‌های انجام شده توسط کارشناسان مربوطه منشاء مسمومیت مشخص نشده و تحقیقیات برای رسیدن به منشاء آن ادامه دارد.
وی افزود: این دانش آموزان به بیمارستان های امام خمینی و شهید طالقانی ارومیه ارجاع داده شدند تا به مدت  ۲ ساعت تحت نظر قرار گیرند و مابقی دانش آموزان هنرستان برای اینکه اولیا دانش آموزان خیال راحتی داشته باشند به منزل مراجعه کردند و طی فردا در کلاس درس حضور پیدا خواهند کرد.

عضویت در تلگرام عصر ترکیه عضویت در اینستاگرام عصر ترکیه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا