میزیتو
بلیط هواپیما فلای تودی
تبلیغ در عصر ترکیه
آخرین خبرهاسراسر جهان

ابتکار ژاپنی سفر به فضا را همگانی می‌کند (عکس)

شرکت نوپای ایوایا گیکن (Iwaya Giken) مستقر در ساپورو، شهری در شمال ژاپن، به تازگی از کپسول بالونی خود با هدف انتقال گردشگران به فضا رونمایی کرده است.

شرکت نوپای ژاپنی یک کابین دو نفره و یک بالون را توسعه داده که می تواند تا ارتفاع ۲۵ کیلومتری از سطح زمین بالا برود. در این ارتفاع منحنی سیاره زمین به خوبی قابل مشاهده است. به گفته شرکت ایوایا گیکن، این روشی ایمن، مقرون به صرفه و راحت برای تجربه سفر به فضا است.

شرکت نوپای ایوایا گیکن (Iwaya Giken) مستقر در ساپورو، شهری در شمال ژاپن، به تازگی از کپسول بالونی خود با هدف انتقال گردشگران به فضا رونمایی کرده است.

شرکت ایوایا گیکن از سال ۲۰۱۲ روی پروژه گردشگری فضایی خود کار می کند، اما اخیرا نتایج فعالیت های خود را برای عموم ارائه کرده است. نخستین سفر کپسول بالونی به لایه استراتوسفر قرار است در اواخر سال جاری میلادی انجام شود.

5827360

این شرکت نوپای ژاپنی یک کابین دو نفره و یک بالون را توسعه داده که می تواند تا ارتفاع ۲۵ کیلومتری از سطح زمین بالا برود. در این ارتفاع منحنی سیاره زمین به خوبی قابل مشاهده است. به گفته شرکت ایوایا گیکن، این روشی ایمن، مقرون به صرفه و راحت برای تجربه سفر به فضا است.

در شرایطی که مسافران این کپسول بالونی خروج کامل از اتمسفر سیاره زمین را تجربه نمی کنند، اما در ارتفاعی بالاتر از سطح پرواز هواپیماهای جت قرار گرفته و دیدی بدون مانع به منحنی سیاره زمین خواهند داشت. این بالون تا اواسط لایه استراتوسفر بالا می رود.

کابین کپسول بالونی می تواند یک خلبان و یک مسافر را حمل کرده و قطر آن ۱.۵ متر است. این وسیله نقلیه فضایی دارای چند پنجره بزرگ است که دید فوق العاده ای به فضای اطراف فراهم می کنند. یک بالن هلیوم به این کپسول متصل است و می تواند طی یک صعود بیش از دو ساعته تا ۲۵ کیلومتر از سطح زمین اوج بگیرد. پس از یک ساعت شناور شدن در این ارتفاع، نزول یک ساعته کپسول برای بازگشت به سطح زمین آغاز می شود تا به پایگاه بالون در هوکایدو باز گردد.

5827361

ایوایا گیکن فراهم کردن امکان دسترسی به فضا برای افراد بیشتر را هدف قرار داده، اگرچه پرداخت هزینه این سفر ممکن است همچنان برای افراد عادی کمی دور از دسترس باشد. در ابتدا، سفره به فضا با کپسول بالونی شرکت ایویا گیکن حدود ۲۴ میلیون ین (۱۶۷ هزار یورو) هزینه دارد، اما به گفته شرکت این رقم در نهایت به چند میلیون ین یا ده ها هزار یورو کاهش خواهد یافت.

با هدف عمومی کردن این نوع سفر جدید، ایوایا گیکن با آژانس مسافرتی بزرگ جی‌تی‌بی کورپ (JTB Corp) ژاپن همکاری می کند.

به گفته نمایندگان شرکت، پنج مسافر اول در ماه اکتبر معرفی خواهند شد و پروازها با توجه به شرایط آب و هوایی، فاصله تقریبا یک هفته ای از یکدیگر خواهند داشت.

عضویت در تلگرام عصر ترکیه عضویت در اینستاگرام عصر ترکیه
منبع
عصرایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا