میزیتو
بلیط هواپیما فلای تودی
آخرین خبرها

آمار جدید فوت حجاج به ۲۷ نفر رسید

رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت هلال احمر از ارائه یک میلیون و ۲۰۰ هزار خدمت به حجاج و جان باختن ۲۷ زائر ایرانی در عربستان سعودی خبر داد.

تبلیغ در عصر ترکیه

سید علی مرعشی گفت: از شروع عملیات بهداشتی و درمانی هلال‌احمر در حج تمتع سال جاری، یک میلیون و ۲۰۰ هزار و ۳۱۷ خدمت (شامل ویزیت عمومی و تخصصی، دارو و نسخه، خدمات پاراکلینیک، پرستاری، امداد و انتقال و… و.) به زائران ارائه شد که از این میزان، یک میلیون و ۱۳۵ هزار و ۴۶۶ خدمت در مکه و مشاعر و ۶۵ هزار و ۴۵۹ خدمت در مدینه ارائه شده است.

به گزارش ایرنا، وی ادامه داد: اکنون ۲۴ زائر در بیمارستان هلال‌احمر و ۱۰ زائر در بیمارستان سعودی بستری هستند و تا امروز (شنبه ۱۶ تیر) ۲۷ زائر ایرانی در عربستان جان باخته‌اند.

رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت هلال احمر تاکید کرد: کارمندان هلال احمر تا زمان بازگشت آخرین زائر از عربستان به خدمات دهی ادامه خواهند داد و تلاش می‌شود تا زائران در معرض خطر پزشکی، سریع‌تر به کشور بازگردند.

مرعشی اظهار داشت: ۳۸۰ نفر از کادر بهداشتی و درمانی هلال‌احمر برای خدمت به زائران در عربستان حضور دارند. (به ازای هر ۶۰۰ زائر یک پزشک انتخاب شده تا خدمات بهداشتی و درمانی را ارائه دهند.) این کادر شامل پزشکان، پرستاران، امداگران هلال احمر با فعالیت ۲۴ ساعته، آماده خدمت رسانی و ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به حجاج ایرانی هستند.

امسال ۸۷ هزار و ۵۵۰ نفر در قالب ۶۱۴ کاروان از ۲۱ ایستگاه پروازی سطح کشور برای انجام مناسک حج تمتع به سرزمین وحی اعزام شدند.

بنابر اعلام منابع عربستانی، امسال حدود یک میلیون و ۶۰۰ هزار نفر از حجاج، از اتباع سایر کشور‌ها و ۲۰۰ هزار تن نیز شهروندان عربستان در مناسک حج ابراهیمی شرکت کردند. ۲۲.۳ درصد حجاج از اتباع کشور‌های عربی، ۶۳.۳ از اتباع کشور‌های آسیایی و ۱۱.۳ نیز از اتباع کشور‌هایی آفریقایی هستند. حجاج کشور‌های اروپا، آمریکا، استرالیا و سایر کشور‌ها نیز ۳.۲ درصد از کل را تشکیل می‌دهند. عملیات رفت زائران ایرانی از ۲۴ اردیبهشت تا ۲۱ خرداد ماه سال جاری انجام شد و طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده، عملیات بازگشت حجاج نیز از اول تیرماه آغاز و تا ۲۱ تیرماه ادامه خواهد داشت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا