میزیتو
بلیط هواپیما فلای تودی
آخرین خبرها

17 روش دفع مارمولک از خانه و حیاط با قهوه ،فلفل و مواد طبیعی دیگر

برای دفع مارمولک ها مواد شیمیایی بسیار زیادی وجود دارد اما این مواد برای سلامتی بسیار مضر هستند شما می توانید با روش های طبیعی و ساده در خانه به راحتی و بدون ضرر از شهر این موجودات خلاص شوید.

تبلیغ در عصر ترکیه

دفع مارمولک از خانه با روش های خانگی بسیار موثر برای خلاص شدن از مارمولک ها اینجا یک مارمولک است، آنجایک مارمولک است، همه جا مارمولک است.

مارمولک ها می توانند به راحتی در منزل یا در حیاط خلوت شما، خانه خود را بسازند ؛ چیزهایی زیادی وجود دارد که این خزندگان را دعوت می کنند و آنها را تبدیل به مهمانان ناخواسته کرده که نمی توان آنها را نادیده گرفت.

اگر شما تعجب می کنید که چگونه بدون داشتن مواد شیمیایی و اسپری های مضر به راحتی می توانید از مارمولک ها خلاص شوید،اما باید گفت که پاسخ مطمئنا بله است.

درمان های خانگی متعددی برای مارمولکها وجود دارد، یعنی در مورد چگونگی خلاص شدن از مارمولک ها و جلوگیری از بازگشت آنها ؛ البته، کشتن آنها گزینه مناسب و دلخواه نیست و ما در این بخش از نکات خانه داری نمناک به ارائه راه و روش های جالب برای دفع مارمولک فقط می خواهیم آنها در مکان های دیگری جز خانه و حیاط خلوت ما زندگی کنند.

چگونه می توان از مارمولک ها در خانه خلاص شویم؟
1. نقاط ورودی را ببندید

یکی از بهترین راههای جلوگیری از ورود مارمولک ها این است که آنها هیچ شانسی برای ورود نداشته باشند. دنبال تمام گوشه ها و یا نقاط باز در خانه خود باشید.

درزهای دیوار را فراموش نکنید،یک سوراخ کوچک برای ورود مارمولک ها کافی است این نقاط مورد علاقه مارمولک ها برای رفتن به یک سفر است. خمیر و چسب های خراب شده در حفره های دیوار بسیار موثر هستند. چسب ها می توانند برای بستن نقاط باز مفید باشند.

2. خانه را تمیز نگه دارید

هیچ چیزی بهتر از تمیز نگه داشتن خانه موثر نیست ، خاک و کثیفی همیشه حشرات را جذب می کند و مهمتر از همه، مارمولک ها را.تحقیقات نشان داده است که پیشرفت مشکلات خس خس کردن نفس کودکان به علت حضور مارمولک ها و سوسک ها می باشد. یک خانه تمیز نه تنها یک محیط سالم برای زندگی را فراهم می کند، بلکه همچنین به رفتن آفت ها کمک می کند.

3. از ریختن و ماندن منابع غذایی اجتناب کنید

وجود غذا در صندلی های ناهار خوری ثابت شده است که عامل دعوت کننده ای برای مارمولک ها هستند ؛ این مارمولک ها به دنبال فرصت هایی برای خوردن غذا و تغذیه شدن خود هستند.

آنها دوست دارند این کار را در شب انجام دهند ، برای پاک کردن جای غذا از یک ضدعفونی کننده موثر استفاده کنید. مواد غذایی را که در اطراف هستند و یا با در باز بیرون هستند را دور بریزید یا محکم در آنها را ببندید.

4. استفاده از اسپری فلفل

اسپری فلفل هرگز کسی را دچار آسیب نمی کند و در حقیقت آنها بازدارنده های موثری هستند که باید همیشه مورد استفاده قرار گیرند. اسپری های فلفل احساس سوزش می آورند که باعث می شود مارمولک ها بروند.

شما می توانید کمی پودر فلفل چیلی را به مخلوط های خود اضافه کنید تا حتی بیرون راندن مارمولک ها را بهتر انجام دهید. شما همچنین می توانید از حرکت کردن مارمولک ها با اسپری کردن آن در اطراف مسیر های حرکتی مارمولک ها جلوگیری کنید.

5. پودر قهوه

تنباکو و پودر قهوه مخلوطی مست کننده برای مارمولک ها می باشند. اینها باعث حالت تهوع شدیدشان می شود. توپ های کوچکی را بردارید و آنها را در اطراف خانه خود قرار دهید، با بوییدن این توپ ها، مارمولک ها فرار می کنند.

6. استفاده از پوست تخم مرغ

صبوی تخم مرغ چیزی است که مارمولک ها دوست ندارند. پوسته های تخم مرغ خالی را دور نیندازید، آنها را در اطراف گوشه ها یا روی قفسه ها یا کابینت های پنجره قرار دهید.

7. سیر

مصرف سیر برای انسانها کاملا امن و مفید است. اما وقتی که به مارمولک می رسد، بوی سیر می تواند برایشان تند و زننده باشد. قرار دادن تکه های سیر در جاهای استراتژیکی می تواند مارمواک ها را دور کند.

8. توپ های نفتالین

این یک ترفند قدیمی برای رفع آفات است. این توپ های نفتالینی را در کابینت و قفسه های زیر لباس قرار دهید، آنها بازدارنده بسیار مهمی برای وجود آفات هستند.

9. صفحه پنجره

صفحه شیشه پنجره ها و درها را ثابت کنید تا دسترسی به خانه راحت نباشد همچنین حشرات را که منبع اصلی غذا برای مارمولک هستند، دور نگه می دارد.

چگونه می توان از مارمولک ها در حیاط خلاص شویم و آنها را دفع کنیم؟
1. هیچ منبع آبی راکد وجود نداشته باشد

آب ایستاده به معنی محلی پرورش حشرات است که به معنای غذای بیشتر برای مارمولکها و همچنین وجود مارمولک های زیادی است. آب های راکد حمام ها، لاستیک های قدیمی و غیره بردارید و منبع غذا برای مارمولک را کاهش دهید.

2. تا جای ممکن حیاط را خلوت کنید

باغ خود را به طور مرتب کوتاه و تمیز نگه دارید، به ویژه بوته هایی که در نزدیکی پنجره ها و درها هستند. آنها مکان های بسیار خوبی برای مارمولک ها را ایجاد می کنند.

3. قایم شدن

با استفاده از شبکه های پیچ و خمی از درختچه ها و گیاهان ورود آنها به مخفیگاه های مورد علاقه خود می روند و وارد نمی شوند، این ممکن است یک راه حل دائمی نباشد، اما تحت کنترل خواهند بود.

4.چراغ

چراغ های شب در حیاط، آفاتی که جزء غذای مارمولک ها هستند را جذب می کند. سعی کنید از چراغ های زرد یا چراغ با بخار سدیمی استفاده کنید.

5. پرهای طاووس

حیاط خود را با پرهای طاووس تزئین کنید. مارمولک ها به طور غریزی از پرندگان بزرگ می ترسند (چون به طور طبیعی غذایشان هستند) و از این مکان ها دور می شوند.

6. سس تاباسکو و آب

سس فلفل تاباسکو را با آب مخلوط کنید و در اطراف جاهایی که مارمولک ها راه می روند، اسپری کنید. مارمولک ها از طعم و مزه آن منطقه متنفر خواهند شد.

7. درب آن را ببندید

اگر در حیاط خود یک سطل زباله دارید، اطمینان حاصل کنید که درب آن کاملا بسته است ، آن را زیاد تمیز کنید تا شروع به جذب مهمان های ناخواسته نکند.

8. گیاهان دافع مارمولک

گیاهان زیادی وجود دارند که می توانند دافع مارمولک ها باشند ؛ برخی از آنها عبارتند از ؛نعناع، اکالیپتوس، درخت مداد و نعناع ژاپنی.آنها می توانند در محیط داخلی و در فضای باز نگه داشته شوند.

منبع
نمناک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا