میزیتو
بلیط هواپیما فلای تودی
خبرهای ویژه

خودروهای زرهی ترکیه به صلح و ثبات جهانی کمک می‌کنند

خودروهای نظامی زرهی تولید شده توسط صنایع دفاعی ترکیه به صلح و ثبات در جغرافیای مختلف جهان در چارچوب ماموریت حافظ صلح سازمان ملل کمک می‌کنند.

تبلیغ در عصر ترکیه

ترکیه با محصولات تولید شده توسط سازندگان خودروهای زرهی با سطح حفاظت و تحرک بالا و اثبات شده در میدان نبرد، توانسته است نام خود را در میان کشورهای پیشرو جهان در این زمینه مطرح کند. به طوری که سازندگان خودروهای زرهی ترکیه به طور مکرر در فینال مناقصه های خارج از کشور شروع به رقابت با یکدیگر کردند.

بیش از 50 کشور که مایلند بهترین ابزارهای ارائه شده توسط فناوری را به نیروهای امنیتی خود ارائه دهند، خودروهای زرهی چرخ دار تاکتیکی 4×4، 6×6، 8×8 و دیگر انواع آن که توسط سازندگان خودروهای زرهی ترکیه ساخته شده‌اند را ترجیح می‌دهند.

این کشورها از خودروهای زرهی نفربری ترکیه که خریداری می‌کنند برای برای نیازهای خود و همچنین در عملیات نیروهای بین‌المللی نیز استفاده می‌کنند.

تقریبا از 500 دستگاه خودروی زرهی کبری 1 و 2 که توسط شرکت اتوکار ترکیه تولید شده‌اند در ماموریت‌های بین‌المللی در چارچوب عملیات حفظ صلح سازمان‌ملل در سودان جنوبی، آفریقای مرکزی، موزامبیک، مالی، گامبیا، جمهوری دموکراتیک کنگو، لیبریا، سومالی و هائیتی به طور فعال استفاده می‌شود.

علاوه بر این، 500 دستگاه خودروی زرهی کبری 1 و 2 و آرما ساخت ترکیه در یمن، افغانستان، اوستیا، اوکراین و قره باغ فعالیت می‌کنند.

از سوی دیگر، کشورهای مانند چاد، مالی، مالزی، لبنان، سنگال و جمهوری آفریقای مرکزی از دیگر نوع خودروهای زرهی ساخت ترکیه استفاده می‌کنند.

منبع
اناتولی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا