میزیتو
بلیط هواپیما فلای تودی
تبلیغ در عصر ترکیه
سراسر جهان

با این گنج بزرگ آمریکا جای چین را می گیرد

اولین حفاری‌های انجام شده در مارس ۲۰۲۳ حاکی از آن بود که ذخایری در شمال شرقی وایومینگ وجود داشت، اما تلاش‌های بعدی ۶۴ درصد بیشتر از آنچه که کشف شده را نشان داد. در کل همه نتایج نشان دهنده ظرفیت عظیم این پروژه است.

با کشف ۲.۳۴ میلیارد تن مواد معدنی کمیاب در ایالات متحده، آمریکا می‌تواند از چین پیشی بگیرد و رتبه اول جهان در مواد معدنی کمیاب را به خود اختصاص دهد.

پیش از این، چین در جایگاه اول قرار داشت، اما اکنون میزان مواد معدنی کمیاب کشف شده در ایالات متحده به قدری زیاد است که حتی در تصورات هم نمی‌گنجد. لازم به ذکر است که این مواد در گوشی‌های هوشمند، موتور خودرو‌های هیبریدی و فناوری‌های نظامی و موارد بسیار دیگری استفاده می‌شوند.

تا کنون حدود ۹۵ درصد عناصر معدنی کمیاب جهان را چین تامین می‌کرد و ایالات متحده نیز ۷۴ درصد از نیاز خود را وارد می‌کرد. با این حال، چین در سال ۲۰۲۳ اعلام کرد که دیگر استخراج مواد معدنی کمیاب ممنوع است و بنظر می‌رسد با این پیام سعی در حفظ جایگاه خود دارد.

اولین حفاری‌های انجام شده در مارس ۲۰۲۳ حاکی از آن بود که ذخایری در شمال شرقی وایومینگ وجود داشت، اما تلاش‌های بعدی ۶۴ درصد بیشتر از آنچه که کشف شده را نشان داد. در کل همه نتایج نشان دهنده ظرفیت عظیم این پروژه است.

مواد معدنی کمیاب کشف شده در این سایت شامل اکسید‌های نئودیمیم، پرازئودیمیم، ساماریم، دیسپروزیم و تربیوم بود. آهنربا‌های ساخته شده از نئودیمیم در هارد دیسک و تلفن‌های همراه استفاده می‌شود، در حالی که پرازئودیمیم در آلیاژ‌های با استحکام بالا و در موتور هواپیما‌ها استفاده می‌شود.

همچنین دیسپروزیم برای ساخت میله‌های کنترل در راکتور‌های هسته‌ای و تربیوم در لامپ‌های کم مصرف و لامپ‌های جیوه‌ای استفاده می‌شود.

در فرآیند استخراج از یک گودال که روی آن باز است استفاده می‌شود و رایج‌ترین روش مورد استفاده در سراسر جهان برای استخراج مواد معدنی است.

در حالی که استخراج معادن روباز یک خطر زیست‌محیطی است، همچنان سریع‌ترین راه برای استخراج مواد معدنی به شمار می‌رود و شرکت‌ها می‌توانند با این روش تا روزی ۲۰۰۰۰ تن استخراج کنند. از طرفی در مقایسه با تونل‌هایی که کیلومتر‌ها زیر سطح زمین می‌روند، حفره‌هایی که روی سطح زمین قرار دارند برای کارگران نیز ایمن‌تر است.

عضویت در تلگرام عصر ترکیه عضویت در اینستاگرام عصر ترکیه
منبع
خبر آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا