میزیتو
بلیط هواپیما فلای تودی
سلامت و زیبایی

این ویتامین قاتل پارکینسون است

کارآزمایی بالینی نشان می دهد که مکمل NR که نوعی از ویتامین B۳ است می تواند منجر به بهبود بالینی در پارکینسون شود.

تبلیغ در عصر ترکیه

محققان تخمین می‌زنند که بیش از ۱۰ میلیون نفر در سراسر جهان به بیماری پارکینسون مبتلا هستند که این بیماری را به دومین بیماری تخریب کننده عصبی پس از بیماری آلزایمر تبدیل می‌کند.

در حال حاضر هیچ درمانی برای بیماری پارکینسون وجود ندارد. داروها، تغییر شیوه زندگی و گاهی اوقات جراحی برای مدیریت علائم در مراحل بیماری استفاده می‌شود.

در چند سال گذشته، محققان نیکوتین آمید آدنین دی نوکلئوتید (NAD+)- یک مولکول مهم که به بدن در ایجاد انرژی کمک می‌کند- را به عنوان یک درمان احتمالی برای بیماری پارکینسون بررسی کرده اند.

تحقیقات قبلی نشان می‌دهد که افراد مبتلا به پارکینسون ممکن است کمبود NAD+ داشته باشند و افزایش سطح NAD+ ممکن است تأثیر مثبتی داشته باشد.

اکنون، یک کارآزمایی بالینی فاز ۱ نشان داده است که دوز بالای مکمل نیکوتین آمید ریبوزید (NR)- منبع ویتامین B۳ و پیش ساز NAD +- باعث افزایش سطح NAD + خون و گسترش متابولوم NAD + در افراد مبتلا به بیماری پارکینسون می‌شود و ممکن است همراه با بهبود علائم بالینی برای افراد مبتلا به این بیماری همراه باشد.

این تحقیق هنوز در مراحل اولیه خود است و باید به طور قطعی ثابت شود که مکمل NR می‌تواند علائم بیماری پارکینسون را بهبود بخشد.

به گفته پروفسور «چارالامپوس زولیس»، استاد نورولوژی و نوروژنتیک در دانشگاه برگن نروژ و نویسنده ارشد این مطالعه، «NR نوعی ویتامین B۳ و پیش‌ساز NAD+ است. NAD+ یک کوآنزیم ضروری است که نقش حیاتی در فرآیندهای سلولی متعدد، از جمله عملکرد میتوکندری و متابولیسم انرژی سلولی، تنظیم بیان ژن و ترمیم DNA ایفا می‌کند.»

وی افزود: «تحقیقات نشان داده است که متابولیسم غیرطبیعی انرژی به دلیل اختلال در عملکرد میتوکندری، در مغز فرد مبتلا به بیماری پارکینسون رخ می‌دهد و اعتقاد بر این است که در شروع و پیشرفت بیماری نقش دارد.»

محققان دریافتند که NR به طور قابل توجهی سطوح NAD+ را افزایش داد و متابولوم NAD+ را در کل خون نسبت به افرادی که دارونما دریافت کردند، اصلاح کرد.

عضویت در تلگرام عصر ترکیه عضویت در اینستاگرام عصر ترکیه
منبع
سلامت صد آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا