میزیتو
تبلیغ در عصر ترکیه
ورزش

4 سناریوی امباپه: احتمال ضد حال جدید به رئال

کیلیان امباپه تا یک ماه دیگر چهار گزینه پیش رو دارد و در دو مورد، احتمال اینکه باز هم رئالی‌ها را ناامید کند، وجود دارد.

امباپه هفته قبل با انتشار نامه‌ای رسماً اعلام کرد که قصد تمدید قراردادش با پی‌اس‌جی را ندارد و این فصل آخرین فصل حضورش در پارک دو پرنس خواهد بود.

این تصمیم باعث عصبانیت شدید مدیران پی‌اس‌جی شد و آن‌ها هم تصمیم گرفتند که این بازیکن را به هر شکل ممکن در همین پنجره نقل و انتقالات تابستانی به فروش برسانند تا از جدایی او به‌عنوان بازیکن آزاد جلوگیری کنند.

هرچند این مهاجم فرانسوی در طول چند روز اخیر بارها تأکید کرده که تصمیمی برای جدایی از این باشگاه ندارد و پی‌اس‌جی هم در ابتدا قصد داشت مانع از انتقال او به رئال‌مادرید شود، اما به نظر می‌رسد که شرایط به شکل دیگری پیش رفته است.

در واقع می‌توان برای امباپه در این تابستان چهار سناریو متصور بود:

اولی تمدید نکردن و تبدیل شدن به بازیکن آزاد در ژوئن 2024 است. این در واقع خواسته اصلی خود بازیکن است. کیلیان به صراحت اعلام کرده که می‌خواهد یک سال باقی مانده از قرارداد خود را به پایان برساند و به همین دلیل نامه خود را ارسال کرده و اعلام کرده که تمدید نمی‌کند. او شخصا اطلاعات لوپاریزین را که ادعا می‌کرد امباپه می‌خواهد تابستان امسال به رئال مادرید برود را تکذیب کرد. در این سناریو، پی اس جی به وضوح بازنده است زیرا پس از تلاش بسیار زیاد برای امضای مهم‌ترین قرارداد تاریخ ورزش، می‌بیند که این بازیکن در ژوئن 2024 بدون به جا گذاشتن یک یورو جدا خواهد شد. کیلیان حتی می‌تواند اول ژانویه 2024 با رئال قرارداد ببندد.

دومی انتقال به رئال در همین تابستان است که خواسته اصلی باشگاه در صورت فعال نشدن بند تمدید توسط امباپه است. پی اس جی به امباپه گفته است که یا باید تمدید کند یا به باشگاهی دیگر برود. رئال هرگز با پی اس جی وارد مذاکره نمی‌شود مگر اینکه خود باشگاه پاریسی قدم پیش بگذارد. اینجا امباپه نیز باید به باشگاه فشار بیاورد.

امباپه بهترین بازیکن دنیاست نه مسی!
بخوانید

سومی فعال کردن بند تمدید تا 31 جولای (9 مرداد) است. به این ترتیب امباپه تا 2025 در پاریس ماندنی خواهد بود ولی این احتمال با توجه به نامه ارسالی اخیر امباپه برای باشگاه ضعیف به نظر می‌رسد.

چهارمی امضای قراردادی جدید با باشگاه پس از 31 جولای است. امباپه پیش از این نیز ثابت کرده که می‌تواند به یکباره نظرش را عوض کند. او اخیرا احتمال بستن قراردادی جدید با شرایطی متفاوت را رد نکرد. هیچ چیزی از امباپه بعید نیست و با سناریوی سوم و چهارم او می‌تواند یک بار دیگر رئال را ناامید کند.

عضویت در تلگرام عصر ترکیه عضویت در اینستاگرام عصر ترکیه
منبع
ورزش سه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا