میزیتو
بلیط هواپیما فلای تودی
سلامت و زیبایی

چندین خاصیت نوشیدن آب جوش به صورت ناشتا

بسیاری از مردم نوشیدن آب جوش ساده یا آب جوش همراه با لیموی تازه را تسکین‌دهنده و مفید می‌دانند

تبلیغ در عصر ترکیه

نوشیدن آب جوش می‌تواند به شما کمک کند هیدراته بمانید. بیشتر فواید آب جوش برای سلامتی بر اساس گزارشات شخصی است، زیرا تحقیقات علمی ‌کمی‌ در این زمینه وجود دارد.

به گزارش مجله مثبت سبز، با این حال، بسیاری از مردم مزایای نوشیدن آب گرم ناشتا را احساس می‌کنند. شما می‌توانید کمی ‌لیمو را برای تقویت سلامتی و دریافت بیشتر ویتامین C به آب داغ اضافه کنید. در این مقاله به تشریح خواص شگفت انگیز نوشیدن آب جوش قبل از صبحانه می‌پردازیم.

آنچه در این مقاله می خوانیم:

1.کمک به هضم غذا
2.لاغری با آب گرم
3.آب گرم برای رفع یبوست
4.نوشیدن آب گرم برای خوش اخلاقی!
5.کمک به رفع گرفتگی بینی
6.کمک به بهبود گردش خون
7.آب جوش ناشتا برای کاهش استرس
8.سم زدایی بدن

کمک به هضم غذا

نوشیدن آب، به ویژه آب جوش به فعال کردن حرکت دستگاه گوارش کمک می‌کند. همانطور که آب در معده و روده شما حرکت می‌کند، بدن بهتر می‌تواند مواد زائد را دفع کند. همچنین، برخی بر این باورند که آب داغ می‌تواند غذایی را که ممکن است بدن شما در هضم آن دچار مشکل شده باشد، حل کند.

تحقیقات بیشتری برای اثبات این مزیت مورد نیاز است. اگرچه یک مطالعه در سال 2016 نشان داد که آب گرم ممکن است اثرات مطلوبی بر حرکات روده و دفع گاز بعد از جراحی داشته باشد. اگر احساس می‌کنید که نوشیدن آب جوش به هضم غذای شما کمک می‌کند، استفاده از آن به عنوان یک درمان ضرری ندارد.

لاغری با آب گرم

نوشیدن آب بیشتر می‌تواند به کاهش وزن کمک کند که ممکن است تا حدی به این دلیل باشد که نوشیدن آب احساس سیری را افزایش می‌دهد. آب همچنین به جذب مواد مغذی به بدن کمک می‌کند و مواد زائد را دفع می‌کند.

مطالعه‌ای که در سال 2003 منتشر شد نشان داد که نوشیدن آب داغ به جای آب سرد می‌تواند کاهش وزن را افزایش دهد. محققان دریافتند که نوشیدن 500 میلی لیتر آب قبل از غذا باعث افزایش 30 درصدی متابولیسم می‌شود.

خواص شگفت انگیز نوشیدن آب جوش قبل از صبحانه1

آب گرم برای رفع یبوست

کم آبی یکی از علل شایع یبوست است. در بسیاری از موارد، نوشیدن آب راهی موثر برای تسکین و پیشگیری از یبوست است. هیدراته ماندن به نرم شدن مدفوع کمک می‌کند و دفع آن را آسان‌تر می‌کند. نوشیدن آب داغ به طور منظم ممکن است به منظم نگه داشتن حرکات روده شما کمک کند.

نوشیدن آب گرم برای خوش اخلاقی!

دریافت نکردن آب کافی، می‌تواند اثرات منفی بر عملکرد سیستم عصبی داشته باشد و در نهایت بر خلق و خو و عملکرد مغز تاثیر بگذارد. تحقیقات انجام شده نشان داده است که نوشیدن آب می‌تواند فعالیت سیستم عصبی مرکزی و همچنین خلق و خو را بهبود بخشد. این تحقیق نشان داد که نوشیدن آب، فعالیت مغز شرکت کنندگان را در طول فعالیت‌های سخت افزایش و اضطراب آن‌ها را کاهش می‌دهد.

کمک به رفع گرفتگی بینی

استنشاق عمیق بخار یک فنجان آب جوش، ممکن است به شل شدن سینوس‌های مسدود شده و حتی تسکین سردرد سینوسی کمک کند. از آنجایی که در سرتاسر سینوس‌ها و گلو غشاهای مخاطی وجود دارد، نوشیدن آب جوش ممکن است به گرم شدن این ناحیه و تسکین گلودرد ناشی از تجمع مخاط کمک کند.

بر اساس یک مطالعه قدیمی‌تر در سال 2008، یک نوشیدنی داغ مانند چای باعث تسکین سریع و ماندگار آبریزش بینی، سرفه، گلودرد و خستگی می‌شود.

کمک به بهبود گردش خون

جریان خون سالم بر همه چیز از فشار خون گرفته تا خطر بیماری قلبی عروقی تاثیر می‌گذارد. حمام آب گرم به سرخرگ‌ها و سیاهرگ‌ها کمک می‌کند تا خون را به طور موثرتری به سراسر بدن منتقل کنند. نوشیدن آب داغ نیز ممکن است اثر مشابهی داشته باشد. با این حال، تحقیقات کمی‌ مبنی بر موثر بودن این موضوع وجود دارد.

آب جوش ناشتا برای کاهش استرس

از آنجایی که نوشیدن آب داغ به بهبود عملکرد سیستم عصبی مرکزی کمک می‌کند، ممکن است در نهایت باعث شود احساس اضطراب کمتری داشته باشید.

طبق یک مطالعه در سال 2014، نوشیدن آب کمتر منجر به کاهش احساس آرامش، رضایت و احساسات مثبت می‌شود. بنابراین هیدراته ماندن ممکن است خلق و خو و سطح آرامش شما را بهبود بخشد.

سم زدایی بدن

اگرچه شواهد قطعی وجود ندارد که آب جوش فواید خاصی در این زمینه داشته باشد، یک مطالعه در سال 2020 نشان داد که نوشیدن آب بیشتر می‌تواند به محافظت از کلیه‌ها و رقیق کردن مواد زائد در خون کمک کند. همچنین می‌تواند به مبارزه با التهاب کمک کند، مفاصل را به خوبی روان نگه دارد و از نقرس جلوگیری کند.

آب جوش

سخن پایانی

نوشیدن آب سرد یا داغ، بدن شما را سالم و هیدراته نگه می‌دارد. نوشیدن آب جوش هیچ گونه بیماری را درمان نمی‌کند، اما خطری نیز برای سلامتی ندارد. بنابراین اگر فردی هستید که از نوشیدن آب جوش قبل از صبحانه لذت می‌برید یا می‌خواهید یک روش ساده را برای بهبود سلامت خود امتحان کنید، می‌توانید مطمئن باشید که این کار برای شما مفید است. نوشیدن آب گرم می‌تواند به تقویت کاهش وزن، بهبود هضم و کاهش استرس کمک کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا