میزیتو
تبلیغ در عصر ترکیه
آخرین خبرها

پیامک جعلی برای خالی کردن حساب بانکی

جانشین فرمانده انتظامی البرز از ۲۵ فقره فیشینگ و خالی کردن حساب شهروندان با شیوه ارسال پیامک جعلی ابلاغیه قضایی خبر داد.

سرهنگ محمد نادربیگی روز شنبه چهارم شهریور گفت: در پی ارجاع یک فقره کلاهبرداری اینترنتی به مبلغ ۶۰۰ میلیون ریال به پلیس فتا ساوجبلاغ، رسیدگی به این پرونده با فوریت در دستورکار ماموران قرار گرفت.

وی افزود: بررسی های اولیه ماموران حکایت از این داشت که مال باخته پس از دریافت پیامکی با عنوان اینکه «از شما شکایتی در مراجع قضائی ثبت شده است، برای مشاهده وارد لینک زیر شوید» به درگاه جعلی کلاهبرداران وارد و اطلاعات بانکی خود را وارد کرده و بلافاصله مبلغ۶۰۰ میلیون ریال از حسابش برداشت شده است.

جانشین فرمانده انتظامی استان البرز اضافه کرد: در ادامه ماموران با انجام تحقیقات تخصصی و اقدامات ویژه پلیسی موفق به شناسایی هویت و مخفیگاه متهم پرونده شده و با دریافت نیابت قضائی او را در یکی از شهرستان های استان دستگیر و به پلیس فتای ساوجبلاغ منتقل کردند.

این مقام انتظامی گفت: در بازرسی از مخفیگاه متهمان سه عدد گوشی و یک عدد کامپیوتر همراه که متهم از طریق آنها اقدام به کلاهبرداری اینترنتی می کرد، کشف شد.

سرهنگ نادربیگی خاطرنشان کرد: پس از دستگیری، متهم در تحقیقات تکمیلی ابتدا منکر هرگونه کلاهبرداری اینترنتی شد، اما با مشاهده مستندات پلیس به ناچار لب به اعتراف گشوده و به کلاهبرداری از ۲۵ نفر از شهروندان از طریق ارسال پیامک جعلی ابلاغیه قضائی اعتراف کرد.

این مقام انتظامی با بیان اینکه میزان کلاهبرداری این باند توسط کارشناسان ۱۰ میلیارد ریال برآورد می‌شود، در پایان به کاربران اینترنتی توصیه کرد: چنانچه پیام‌هایی با عنوان ابلاغیه‌های قضائی دریافت کردند که حاوی لینک پرداخت بود، به هیچ وجه روی لینک مربوطه کلیک نکنند.

خالی کردن حساب بانکی با هوش مصنوعی!
بخوانید
عضویت در تلگرام عصر ترکیه عضویت در اینستاگرام عصر ترکیه
منبع
ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا