میزیتو
تبلیغ در عصر ترکیه
آخرین خبرها

نقطه سبز بالای گوشی برای چیست؟ (+عکس)

وجود نقاط رنگی سبز و نارنجی در نوار وضعیت بالای تلفن همراه در برخی مواقع می‌تواند خطرناک باشد.

احتمالا برای همه شما پیش آمده که در حال استفاده از تلفن همراهتان بوده‌اید و به ناگهان با یک نقطه سبز رنگ در بالا و سمت راست گوشی برخورد کرده‌اید. برخی اوقات که تماس برقرار می‌کنید و یا از برنامه‌های ضبط صدا استفاده می‌کنید این نقطه ظاهر می‌شود. اما اگر در حال استفاده از یک پیام‌رسان هستید و یا از برنامه‌های مسیریابی یا هر چیز دیگری باشید و این نقطه سبز رنگ ظاهر شود، باید کمی نگران شوید. چرا که این نقطه سبز می‌تواند از وجود برنامه‌های جاسوس‌افزار در گوشی شما خبر دهد.

به طور کلی در بیشتر موارد، این نقطه نشان دهنده این است که برنامه از میکروفون یا دوربین دستگاه شما استفاده می‌کند و این می‌تواند توسط هر برنامه شخص ثالث یا عملکرد ضروری دستگاه شما مانند دستیار صوتی ایجاد شود.

حال اگر در حین استفاده از برنامه‌هایی که نیاز به دوربین و یا میکروفون ندارند، این نقطه روشن شد، باید کمی شک کنید و بهتر است سری به تنظیمات تلفن همراه زده و ببینید کدام برنامه از میکروفون شما استفاده می‌کند. در واقع دسترسی‌هایی که داده‌اید را چک کنید.

در این مواقع احتمال دارد شما به یک برنامه اجازه دسترسی به دوربین یا میکروفون خود را حتی زمانی که از آن استفاده نمی‌کنید را داده‌اید. پس آنها را لغو کرده و دوباره امتحان کنید تا ببینید نقطه سبز ظاهر می‌شود یا نه؟؟

این نقطه باید تنها در صورتی ظاهر شود که نیاز به استفاده از میکروفون برای ضبط صدای شما و دوربین باشد.

نقطه سبز را جدی بگیرید!

صدای کم گوشی‌ های شیائومی رو برطرف کنید (فیلم)
بخوانید

بدین ترتیب اگر تنظیمات و دسترسی‌ها را چک کردید ولی باز هم شاهد حضور این نقطه سبز رنگ بودید، یعنی یک برنامه در حال استفاده از میکروفون یا دوربین بدون اجازه شما در پس‌زمینه است. پیشنهاد ما این است که سریعا برنامه را حذف کنید. چرا که می‌تواند به معنای حضور بدافزار یا هک تلفن شما باشد.

نقطه نارنجی در آیفون

در تلفن‌های اپل نیز علاوه بر چراغ سبز یک چراغ نارنجی نیز ظاهر می‌شود که نشان‌دهنده این است که یک اپلیکیشن در گوشی شما در حال استفاده از میکروفون است. یعنی زمانی که از دستیار صوتی اپل هم استفاده می‌کنید، ممکن است چنین نقطه‌ای در بالای گوشی ظاهر شود.

ولی در اینجا هم اگر طبق شرایط بالا در مواقعی که نیازی نیست، این نقطه ظاهر شد، یعنی یک برنامه حریم خصوصی شما را نقض می‌کند. پس هوشمندانه عمل کنید و برنامه‌های خاطی را حذف کنید.

به گزارش وب گاه بیتوته، به طور کل سعی کنید از مراجع معتبر برنامه‌های مورد نیازتان را بارگیری و استفاده کنید تا از گزند بدافزارها تا حدامکان دور بمانید.

عضویت در تلگرام عصر ترکیه عضویت در اینستاگرام عصر ترکیه
منبع
ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا