میزیتو
بلیط هواپیما فلای تودی
آخرین خبرها

نشانه مشترک 4 بیماری منتقله از پشه آئدس است؛ اگر این علائم را دارید فورا به مرکز بهداشتی مراجعه کنید

رئیس دانشگاه علوم پزشکی البرز گفت: تب ناگهانی و شدید، سردردهای شدید، درد پشت چشم، ضایعات پوستی، استفراغ، درد مفاصل، احساس خستگی و حالت تهوع از جمله علائم بیماری‌های منتقله از پشه آئدس است.

تبلیغ در عصر ترکیه

دکتر شهرام صیادی روز سه شنبه ۱۲ تیرماه با بیان اینکه در سال جاری موردی از ابتلا به بیماری‌های ناشی از نیش پشه آئدس در استان وجود نداشته است؛ تاکید کرد: توصیه‌های بهداشتی جهت پیشگیری از این بیماری برای عموم مردم به ویژه مسافران به کشورهای حوزه خلیج فارس و استان‌های گیلان ، بوشهر، سیستان و بلوچستان و هرمزگان ضروری است.

به گزارش ایسنا، وی علائم مشترک بیماری‌های منتقله از پشه آئدس را تب ناگهانی و شدید، سردردهای شدید، درد پشت چشم، ضایعات پوستی، استفراغ، درد مفاصل، احساس خستگی و حالت تهوع برشمرد و گفت: افراد در صورت مشاهده این علایم سریعا به مرکز بهداشتی و درمانی مراجعه کنند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی البرز با بیان اینکه این پشه در آب‌های راکد هر چند کم، مثل آب زیر گلدان، ظروف پلاستیکی رها شده و… تخمگذاری می‌کند افزود: راه‌های مقابله با این پشه که می‌تواند ناقل چهار بیماری تب دانگ، زیکا و چیکونگونیا و تب زرد باشد تخلیه‌ آب زیر گلدان و ظرف آب حیوانات و شستشوی ظرف به صورت مستمر، خالی کردن آب زیرکولر، ناودان و …، خودداری از نگهداری تایر در فضای غیر مسقف، جمع آوری ظروف رها شده، قراردادن درپوش برای ظروف ذخیره آب و تخلیه و شستن مرتب سطل های زباله است.

وی در پایان تاکید کرد: راه‌هایی همچون استفاده از توری برای درب و پنجره خانه، پوشیدن لباس‌های آستین بلند و استفاده از اسپری حشره کش در محل‌ها و محیط‌های آلوده و محتمل به وجود پشه آئدس برای پیشگیری از آن کمک کننده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا