میزیتو
بلیط هواپیما فلای تودی
تبلیغ در عصر ترکیه
آخرین خبرها

نام ۳ گیاهی که انسان‌ها را می‌کُشد

مسمومیت با گیاهانی مانند خرزهره، دیفن باخیا و کرچک می‌تواند کشنده باشد و در صورت وقوع مسمومیت با این گیاهان بیمار باید در اسرع وقت به نزدیکترین مرکز درمانی منتقل شود.

رئیس اداره نظارت بر واردات و صادارت معاونت غذا و داروی استان یزد گفت: مسمومیت با گیاهان یکی از شایع‌ترین علل بروز مسمومیت‌های اتفاقی در کودکان در جهان به شمار می آید.

دکتر «مسعود حبیبی» در این باره افزود: نکته مهم این است که مصرف یک گیاه توسط حیوانات اهلی و وحشی، دلیلی بر غیر سمی بودن آن برای انسان نیست و حتی برخی از گیاهان تزئینی موجود در آپارتمان‌ها و باغچه‌ها می‌توانند سبب بروز مسمومیت در انسان شوند.

وی اظهار کرد: در صورت بلعیدن قسمت‌های مختلف یک گیاه مانند میوه، دانه و برگ آن توسط کودکان، حتماً باید با مرکز اطلاع رسانی داروها و سموم با شماره ۱۹۰ تماس گرفت و همچنین سعی شود نام گیاهان موجود در محیط کار و زندگی خود را بدانیم تا در موارد بروز مسمومیت به گروه پزشکی اطلاع دهیم.

حبیبی تصریح کرد: مسمومیت با گیاهانی مانند خرزهره، دیفن باخیا و کرچک می‌تواند کشنده باشد و در صورت وقوع مسمومیت با این گیاهان بیمار باید در اسرع وقت به نزدیکترین مرکز درمانی منتقل شود.

به نقل از وبدا یزد، یکم تا هفتم آبان ماه هفته پیشگیری از مسمومیت‌ها با شعار «سلامتی را با افزایش آگاهی و اقدام پیشگیرانه از مسمومیت‌ها محافظت کنیم» نامگذاری شده است.

عضویت در تلگرام عصر ترکیه عضویت در اینستاگرام عصر ترکیه
منبع
ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا