میزیتو
بلیط هواپیما فلای تودی
تبلیغ در عصر ترکیه
آخرین خبرهاترکیه

نام سگ زنده یاب مکزیکی در ترکیه زنده می ماند

مرکز توانبخشی حیوانات که در شهرستان باش‌اسکله در استان کوجاایلی تاسیس شده به نام سگ تیم جستجو و نجات مکزیکی، پروتئو که در آدی‌یامان جان باخت، نامگذاری شد.

سگ‌های آموزش‌دیده ویژه که در تلاش‌های جستجو و نجات که پس از زمین‌لرزه‌های 6 فوریه ترکیه، نقش فعالی داشتند با بینی‌های حساس خود در خارج کردن افراد زنده از زیر آوار کمک بسزایی انجام دادند.

به گزارش عصر ترکیه به نقل از TRT نام پروتئو، سگ جستجوی تیم مکزیکی که در آدی‌یامان در حین فعالیت‌های جستجو و نجات به دلیل بیماری مرد، به مرکز توانبخشی حیوانات خیابانی تاسیس شده توسط شهرداری شهرستان باش‌اسکله در استان کوجاایلی داده شد.

مهمت یاسین اوزلو، شهردار باش‌اسکله در پستی در شبکه‌های اجتماعی نوشت: مرکز توانبخشی حیوانات خیابانی خود را به نام پروتئو که سال‌ها در مکزیک خدمت کرد نامگذاری کردیم. نام پروتئو در این مرکز برای سالیان دراز زنده خواهد ماند.

مجسمه سگ قهرمان، پروتئو در پارکی در ساری‌یر استانبول نیز نصب خواهد شد.

تجلیل از دو قهرمان ژاپنی و مکزیکی

در پارکی به نام دکتر آتسوشی میازاکی، داوطلب امداد رسانی ژاپنی که در زمین‌لرزه وان در سال 2011 در حین انجام فعالیت جستجو و نجات جان خود را از دست داد، از سوی شهرداری ساری‌یر، مراسم بزرگداشت میازاکی و پروتئو برگزار شد.

شوکرو گنچ، شهردار سارییر، سودی چوداری، سرکنسول هندوستان دراستانبول، ایزابل آروید، سرکنسول مکزیک در استانبول، کاساهارا کنیچی، سرکنسول ژاپن دراستانبول و تیم دفاع مدنی شهرداری ساری‌یر در این مراسم حضور داشتند.

شوکرو گنچ در سخنرانی خود در مراسم یادبود گفت: پروتئو یکی از نام‌هایی است که دین وفاداری بر گردن ما دارد. می‌خواهیم مجسمه او را نیز در پارک خود قرار دهیم.

بیش از نصف مردم ترکیه دچار افسردگی هستند
بخوانید
عضویت در تلگرام عصر ترکیه عضویت در اینستاگرام عصر ترکیه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا