میزیتو
بلیط هواپیما فلای تودی
آخرین خبرها

قوی‌ترین ارزهای جهان در ۲۰۲۴

سازمان‌ملل متحد ۱۸۰ ارز را در سراسر جهان به عنوان ارز قانونی به رسمیت می‌شناسد. محبوبیت و استفاده از یکی از این ارزها نشان‌دهنده ارزش یا قدرت اقتصادی آن نیست، بلکه این ارزش با قدرت خرید آن در معاملات مربوط به کالاها، خدمات یا سایر ارزها تعیین می‌شود.

تبلیغ در عصر ترکیه

دینار کویت، دینار بحرین، ریال عمان، دینار اردن، پوند جبل‌الطارق، پوند انگلیس، دلار جزایر کیمن، فرانک سوئیس، یورو و دلار آمریکا قوی‌ترین ارزهای جهان در سال ۲۰۲۴ هستند.

به گزارش ایمنا، سازمان‌ملل متحد ۱۸۰ ارز را در سراسر جهان به عنوان ارز قانونی به رسمیت می‌شناسد. محبوبیت و استفاده از یکی از این ارزها نشان‌دهنده ارزش یا قدرت اقتصادی آن نیست، بلکه این ارزش با قدرت خرید آن در معاملات مربوط به کالاها، خدمات یا سایر ارزها تعیین می‌شود.

ارزها نقش مهمی در اقتصاد جهانی دارند و نماد قدرت و ثبات کشورهایشان هستند. آن‌ها نه‌تنها به‌عنوان ابزاری برای تجارت بین‌الملل و مالی، بلکه به‌عنوان شاخص‌های رفاه اقتصادی و حکمرانی یک کشور نیز عمل می‌کنند.

دینار کویت
دینار کویت قوی‌ترین ارز در سراسر جهان و معادل ۳.۲۶ دلار است. این ارز سال ۱۹۶۱ معرفی و با ذخایر نفتی قابل‌توجه این کشور تقویت شد که از موقعیت استراتژیک خود در خلیج فارس بین عربستان سعودی و عراق به دست می‌آید و به‌شدت به قدرت اقتصادی منطقه کمک کرده است. (هر یک دلار برابر است با ۰.۳۱ دینار)

دینار بحرین (BHD)
دینار بحرین یکی دیگر از ارزهای برجسته در سطح جهان است که به‌واسطه اقتصاد متنوع بحرین شامل نفت و گاز، همچنین بخش‌های مالی و گردشگری حمایت می‌شود. دینار بحرین سال ۱۹۶۵ معرفی شد و برابر با ۲.۶۵ دلار است. (هر یک دلار برابر است با ۰.۳۸ دینار بحرین)

ریال عمان (OMR)
ریال عمان از دیگر قوی‌ترین ارزهای جهان است. اقتصاد این کشور که در سواحل جنوب شرقی شبه‌جزیره عربستان واقع شده، تا حد زیادی به ذخایر نفت آن وابسته است. ریال عمان در دهه ۱۹۷۰ معرفی شد و معادل ۲.۶ دلار است. (هر یک دلار برابر است با ۰.۳۸ ریال عمان)

دینار اردن (JOD)
دینار اردن چهارمین ارز قوی در جهان و معادل ۱.۴۱ دلار است که از زمان معرفی در سال ۱۹۵۰ ارزش بالایی را حفظ کرده است؛ این ارزش توسط سیاست‌های مالی دقیق اردن و اقتصاد متنوعی تقویت شده است که بخش‌های گردشگری، بانکداری و داروسازی را در بر می‌گیرد. (هر یک دلار برابر است با ۰.۷۱ دینار اردن)

پوند انگلیس (GBP)
پوند انگلیس به ارزش ۱.۲۲ دلار به‌عنوان پنجمین ارز قدرتمند جهان در رتبه پنجم قرار دارد. بر اساس گزارش بانک جهانی، بریتانیا ششمین اقتصاد بزرگ جهان از نظر تولید ناخالص داخلی (GDP) است. پوند که برای نخستین بار سال ۱۴۰۰ معرفی و در ۱۹۷۱ اعشاری شد، به عنوان یک ارز شناور آزاد و مستقل از پیوند با سایر ارزها عمل می‌کند. (هر یک دلار برابر است با ۰.۸۲ پوند انگلیس)

دلار جزایر کیمن (KYD)
دلار جزایر کیمن به ارزش ۱.۲ دلار، ششمین ارز ارزشمند جهان است و مورد استفاده جزایر کیمن، یک قلمرو بریتانیایی در دریای کارائیب، قرار دارد. این جزایر به‌عنوان بهشت مالیاتی محبوب برای افراد ثروتمند و شرکت‌های بزرگ شناخته می‌شود و به بخش‌هایی هم‌چون گردشگری و املاک و مستغلات وابسته است. (هر یک دلار برابر است با ۰.۸۳ دلار جزایر کیمن).

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا