میزیتو
بلیط هواپیما فلای تودی
سلامت و زیبایی

قهوه بدون کافئین سالم‌تر از قهوه معمولی است؟

یک پژوهش دیگر در سال 2022 نشان داد که در حالی که تمام انواع قهوه خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی و عروقی را کاهش می‌دهند، تنها قهوه معمولی است که «آریتمی» یا ضربان قلب را کاهش می‌دهد، که احتمالاً به دلیل اثر تثبیت‌کننده کافئین بر نواخت ضربان قلب است.

تبلیغ در عصر ترکیه

قهوه سرشار از آنتی‌اکسیدان‌هاست که برای قلب و مغز مفید هستند، اما کافئین‌زدایی می‌تواند این ترکیبات را تغییر دهد. با این وجود، نوشیدن قهوه بدون کافئین محبوبیتی فزاینده پیدا کرده است، و قهوه مورد انتخاب حدود 26 میلیون آمریکایی برای وعده روزانه‌شان بدون کافئین است.

به گزارش العربیه، هم قهوه بدون کافئین و هم قهوه معمولی فواید سلامتی دارند، که شامل کاهش خطر ابتلا به دیابت نوع 2 و بیماری‌های عصبی می‌شود. بسیاری از ترکیبات مفید قهوه در نوشیدنی بدون کافئین باقی می‌مانند. سطوح آنتی‌اکسیدان در قهوه بدون کافئین بسته به فرآیند کافئین‌زدایی می‌تواند متفاوت باشد، اما به طور کلی بالا باقی می‌ماند.

پژوهشی در سال 2014 نشان داد که هم افرادی که قهوه بدون کافئین و هم افرادی که قهوه معمولی مصرف می‌کنند، خطر ابتلا به دیابت نوع 2 را کاهش می‌دهند، و هرچه بیشتر قهوه مصرف کنند، این خطر بیشتر کاهش می‌یابد.

decaffeinated coffee 1

با این حال، یک پژوهش دیگر در سال 2022 نشان داد که در حالی که تمام انواع قهوه خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی و عروقی را کاهش می‌دهند، تنها قهوه معمولی است که «آریتمی» یا ضربان قلب را کاهش می‌دهد، که احتمالاً به دلیل اثر تثبیت‌کننده کافئین بر نواخت ضربان قلب است.

کافئین فواید دیگری نیز مانند کاهش حملات میگرنی و افزایش اثربخشی داروهای میگرن دارد، اما در عین حال می‌تواند باعث سردرد برخی افراد شود. سازمان خوراک و داروی آمریکا توصیه می‌کند مصرف کافئین را به 400 میلی‌گرم در روز محدود کنید تا از اثرات بالقوه کوتاه‌مدت آن مانند بی‌قراری دوری کنید.

بدین ترتیب، هم قهوه بدون کافئین و هم قهوه معمولی فواید سلامتی قابل توجهی دارند، اگرچه مزایای خاص آنها ممکن است به دلیل وجود یا عدم وجود کافئین کمی متفاوت باشد. دانشمندان توصیه می‌کنند که قهوه بدون قند، چه بدون کافئین چه معمولی، سالم‌ترین انتخاب به نظر می‌رسد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا