میزیتو
بلیط هواپیما فلای تودی
ورزش

طارمی نامزد بهترین بازیکن سال آسیا

AFC امروز جمعه نامزدهای سال آسیا را اعلام کرد که نام مهدی طارمی در بخش بهترین بازیکن بین‌المللی، امین حزباوی در بخش بهترین بازیکن جوان و مسلم اولادقباد و سعید احمد عباسی در بخش بهترین بازیکن فوتسال دیده می شوند.

تبلیغ در عصر ترکیه

سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا امروز (جمعه) نامزدهای سال آسیا را اعلام کرد که نام مهدی طارمی در بخش بهترین بازیکن بین‌المللی، امین حزباوی در بخش بهترین بازیکن جوان و مسلم اولادقباد و سعید احمد عباسی در بخش بهترین بازیکن فوتسال دیده می شوند.

نامزدهای بهترین‌های بازیکن آسیایی که در خارج بازی می‌کند (لژیونر) سال آسیا معرفی شدند که بر این اساس مهدی طارمی ستاره تیم ملی فوتبال کشورمان و باشگاه پورتو به عنوان نامزد بهترین بازیکن خارج از آسیا معرفی شد.

طارمی با بازیکنانی نظیر کائورو میتوما (باشگاه‌های سن‌ژیلوا و برایتون، تیم ملی ژاپن) و کیم مین‌جائه (باشگاه‌های فنرباغچه و ناپولی، کره جنوبی) در این بخش رقابت خواهد کرد.

امین حزباوی بازیکن تیم فولاد و تیم ملی فوتبال کشورمان، نامزد بهترین بازیکن جوان سال آسیا شده است. حزباوی با بازیکنانی نظیر،کوریو ماتسوکی (باشگاه‌های آئوموری یامادا و اف‌سی توکیو، تیم ملی ژاپن) و سئونگ‌وون لی (باشگاه گانگوون اف‌سی، تیم ملی کره جنوبی) برای رسیدن به این عنوان رقابت خواهد کرد.

مسلم اولادقباد و سعید احمد عباسی هم نامزدهای بهترین بازیکن فوتسال آسیا از ایران هستند که با یک ژاپنی به نام گیلرمه کوروموتو (ژاپن) رقابت می‌کنند.

نامزدهای بهترین فدراسیون فوتبال آسیا هم معرفی شدند که فدراسیون فوتبال ایران با فدراسیون‌های ژاپن و ازبکستان رقابت خواهد داشت.

همچنین فدراسیون فوتبال ایران در بخش رئیس فدراسیون، در رده پایه نامزد شده است.

*نامزدهای بهترین بازیکن سال آسیا

متیو لکی (باشگاه ملبورن سیتی، تیم ملی استرالیا)، المعز علی (باشگاه الدحیل، تیم ملی قطر) و سالم الدوسری (باشگاه الهلال، تیم ملی عربستان) نامزدهای مرد سال فوتبال آسیا هستند.

گفتنی است شانس سالم الدوساری برای کسب جایزه مرد سال فوتبال آسیا زیاد است.

*نامزدهای بهترین مربی آسیا در بخش مردان

گراهام آرنولد (استرالیا)، هاجیمه موریاسو (ژاپن)، سعد الشهری (عربستان)

این جوایز قرار است روز 9 آبان به بهترین‌های سال 2022 فوتبال قاره کهن اهدا شود.

منبع
فارس

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا