میزیتو
بلیط هواپیما فلای تودی
تبلیغ در عصر ترکیه
خبرهای ویژه

صف های طولانی برای خرید آیفون 180 میلیون تومانی در کشوری که 84 میلیون فقیر دارد

طبق این آمار می توان گفت که هم اکنون 84 میلیون نفر از جمعیت 86 میلیونی ترکیه زیر خط فقر زندگی می کنند.

در حالیکه بنابر آمارهای اعلام شده 84 میلیون نفر از مردم ترکیه زیر خط فقر هستند، برای خرید آیفون 15 با قیمت 90 هزار لیر مردم شب تا صبح در صف می ایستند.

به گزارش عصرترکیه به نقل از روزنامه سوزجوی ترکیه ، فروش گوشی آیفون 15 در ترکیه با قیمت های بین 66 تا 95 هزار لیر به نمادی از شکاف شدید طبقاتی در این کشور تبدیل شده است.

این قیمت های آیفون در ترکیه که بیش از نیمی از آن مالیاتی است که دولت با اسامی مختلف دریافت می کند، در حالیست که جدیدترین رقم خط فقر در ترکیه 43 هزار و 433 لیر درآمد ماهیانه برای یک خانواده 4 نفره اعلام شده است و خط فقر مطلق یا گرسنگی و فلاکت 13 هزار و 334 لیر است.

طبق این آمار می توان گفت که هم اکنون 84 میلیون نفر از جمعیت 86 میلیونی ترکیه زیر خط فقر زندگی می کنند. از این رقم 56 میلیون زیر خط فقر مطلق و 28 میلیون هم زیر خط فقر عادی قرار می گیرند.

حتی حداقل حقوق و دستمزدی که دولت اعلام کرده است یعنی 11 هزار و 402 لیر نیز کمتر از رقم فقر مطلق است.

عضویت در تلگرام عصر ترکیه عضویت در اینستاگرام عصر ترکیه

23 دیدگاه

  1. مقاله را نخوانده فقط خواستم بگم اینها برای استفاده نمی خرند به عنوان سرمایه ثابت و یا حفظ سرمایه و یا سرمایه گذاری بهش نگاه میکنند و این یعنی فاجعه.

  2. بنده mi۱۱ اولترا از پرچمداران شیائومی 1ساله دارم از هر جنبه ای بهش نگاه می کنم هم ظاهری هم کیفیت تصویر و صدا و… از پرچمدار ایفن 15 هم سر هست، کافیه یه بار از نزدیک هر دو همه جوره ببینید و مقایسه کنید متوجه می شید، من موندم کدوم نادانی برا جلب توجه میره گوشی می گیره که فقط نمادین هست

    1. کافیه آیفون ۱۵ دستت بگیری و از سایتهای معتبر مقایسه اش را ببینی بعد میفهمی سرتر از آیفون نیست

  3. این اراجیف رو از کجاتون درمیارین ؟ اگه اینطوریه که توی ایران فقط ۱۰۰۰ نفر زیر خط فقر نیستن !

    1. از روی تصویر روزنامه ترکی که تو اصرار داری نگاش نکنی.این ترجمه روزنامه خود ترکهاست.

  4. پس چرا مردم ما مسافرت لاکچریشون سفر ب ترکیه و خریدخونه تو ترکیه هستش ؟میخاید بگید اوضاع ما ازاونا بهتره؟حداقل اونا آیفون رو ممنوع نکردن

  5. من ترکیه زندگی میکنم به راحتی میگم از ۸۶ میلیون ۸۰ میلیون ثروتمند داره و اون ۶ میلیون هم فقیر نیستند فقط ثروتمند نیستند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا