میزیتو
تبلیغ در عصر ترکیه
آخرین خبرها

سردار آزمون دومین مهاجم برتر بوندس‌لیگا!

آمار جالبی از عملکرد مهاجم ایرانی لورکوزن منتشر شده و براساس یک داده آماری، سردار آزمون نقش کاملا مثبتی در روند هجومی بایرلورکوزن در فصل گذشته ایفا کرده است.

سردار آزمون در نقل و انتقالات زمستانی ۲۰۲۲ با ۲/۵ میلیون یورو راهی بایرلورکوزن شد. او هرچند در یک سال اول حضورش در این تیم شرایط خوبی نداشت اما با ورود ژابی آلونسو شرایط آزمون به کلی تغییر کرد و این مهاجم ۲۸ ساله به مهره‌ای کارآمد و ذخیره‌ای طلایی تبدیل شد.

هرچند سردار در طول فصل گذشته بوندسلیگا تنها ۹۱۸ دقیقه به میدان رفت و ۴ گل به ثمر رساند، اما داده‌های آماری مربوط به وضعیت تهاجمی تیم ها نشان می دهند این مهاجم ایرانی در روند موقعیت سازی و خطرساز بودن تیمش کاملا تاثیرگذار بوده و یکی از برترین بازیکنان لیگ در این زمینه بوده است.

تاثیر چشم‌گیر آزمون در روند تهاجمی لورکوزن

بر اساس داده‌ آماری xT که به طور خلاصه میزان خطرساز بودن تیم‌ها و موفقیتشان در ایجاد تهدید روی دروازه حریفان را نشان می دهد، سردار آزمون هرگاه برای بایرلورکوزن بازی کرده، خطرساز بودن خط حمله تیمش را به طور میانگین ۰/۳۴ افزایش داده است! تنها سباستین هالر با ۰/۴۴ رتبه بالاتری از آزمون در بین تمامی بازیکنان حاضر در بوندسلیگا دارد. گفتنی است نام بازیکنان مطرحی چون توماس مولر و کینگزلی کومن در رتبه های بعدی این لیست قرار دارد و بدترین بازیکن لیگ از نگاه این فاکتور آماری هم نامی است که انتظار شنیدنش را نداریم: جود بلینگام.

گفتنی است این آمار بدون درنظر گرفتن دروازه‌بان‌ها و مدافعین میانی محاسبه شده و تنها داده‌های آماری بازیکنانی که بیشتر از ۵۴۰ دقیقه به میدان رفته‌اند را مورد بررسی قرار داده است.

عضویت در تلگرام عصر ترکیه عضویت در اینستاگرام عصر ترکیه
منبع
خبرورزشی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا