میزیتو
بلیط هواپیما فلای تودی
تبلیغ در عصر ترکیه
اقتصادخبرهای ویژه

رکورد عجیب صادرات کشاورزی ترکیه: 5.5 میلیارد دلار در 2 ماه!

بخش کشاورزی ترکیه طی 2 ماه اول امسال با حجم صادرات بیش از 5 میلیارد دلاری رکورد بالاترین صادرات ژانویه – فوریه تمام دوران را شکست.

به گزارش عصر ترکیه به نقل از TRT ، حجم صادرات بخش کشاورزی ترکیه طی 2 ماه اول سال 2023 با 2.7 درصد افزایش در قیاس با مدت مشابه سال گذشته به 5 میلیارد و 434 میلیون دلار رسید و رکورد بالاترین صادرات ماه‌های ژانویه – فوریه در تاریخ این کشور را شکست.

با این میزان، سهم بخش کشاورزی در کل صادرات ترکیه 16.2 درصد رقم خورد. همچنین 5 بخش از هر 10 بخش کشاورزی رکورد صادرات را شکستند.

ترکیه طی ماه‌های ژانویه و فوریه 2023 به عراق به مبلغ 296 میلیون و 749 هزار دلار غلات، حبوبات و دانه‌های روغنی؛ به مبلغ 129 میلیون و 180 هزار دلار مبلمان، کاغذ و محصولات جنگلی صادر کرد.

طی این بازه زمانی بخش میوه و سبزیجات تازه ترکیه به روسیه به مبلغ 173 میلیون و 401 هزار دلار؛ بخش زیتون و روغن زیتون ترکیه نیز به اسپانیا به مبلغ 67 میلیون و 417 هزار دلار صادرات انجام دادند.

همچنین حجم صادرات بخش گیاهان زینتی و فرآورده‌های آنها به هلند نیز طی این دوره 8 میلیون و 182 هزار دلار ثبت شد.

عضویت در تلگرام عصر ترکیه عضویت در اینستاگرام عصر ترکیه

2 دیدگاه

  1. اخبار و اطلاعات جالبی در مورد رشد اقتصادی ترکیه در اختیار خواندگان قرار میدهید. امیدوارم اخبار خوشحال کننده بیشتری در رابطه با ترکیه انتشار دهید.
    منتظر اخبار خوب در مورد رشد صنعتی و تکنولوژیک و علمی، نظامی و دفاعی و توریستی و تفریحی …

    1. بله با آقا مهدی کاملا موافقم.
      از گروه رسانه‌ای عصر ایران بویژه عصر ترکیه به دلیل انتشار اخبار منصفانه و دقیق و واقعبینانه تشکر می‌کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا