میزیتو
بلیط هواپیما فلای تودی
تبلیغ در عصر ترکیه
خبرهای ویژه

روزنامه منتقد دولت ترکیه : در جنبه های منفی ترکیه جایزه اسکار می گیرد

هم اکنون ترکیه در زمینه جرائم سازمان یافته رتبه اول اروپا و 14 جهان را دارد. از نظر شاخص فلاکت رتبه اول دنیا را دارد.

روزنامه سوزجوی ترکیه با انتقاد از سیاست های دولت اردوغان تاکید کرد در 21 سال حکومت حزب عدالت و توسعه اردوغان، ترکیه در زمینه های مثبت آخر و در زمینه های منفی اول شده است.

به گزارش عصرترکیه به نقل از سوزجو نوشت ترکیه به کشور رکوردها تبدیل شده است. 21 سال حکومت حزب عدالت و توسعه اردوغان رئیس جمهور ترکیه باعث شده است تا این کشور به قعر بحران اقتصادی سقوط کند و مردم فقیرتر از هر زمانی شوند.

همچنین در زمینه های آزادی نیز عقب نشینی کرده است. برخی از آمارها در این زمینه جالب توجه است. هم اکنون ترکیه در زمینه جرائم سازمان یافته رتبه اول اروپا و 14 جهان را دارد. از نظر شاخص فلاکت رتبه اول دنیا را دارد.

با تورم سالیانه 58.9 درصد ترکیه جایگاه اول اروپا و هشتم جهان را دارد. از نظر عدالت توزیع ثروت در میان 37  کشور عضو سازمان همکاریهای اقتصادی و توسعه رتبه چهارم را دارد.

از نظر شاخص آزادی در میان 210 کشور جهان در رتبه 146 قرار دارد. از نظر مرگ و میر ناشی از جرم و جنایت رتبه اول اروپا را دارد. ترکیه رتبه 26 را در میان 129 کشور جهان از نظر خشونت علیه زنان دارد.

در میان کشورهای عضو شورای اروپا ترکیه رتبه اول تعداد زندانیان و محکومان قضایی را دارد. ترکیه از نظر شاخص فساد اداری نیز در میان 180 کشور جهان رتبه 101 را به خود اختصاص می دهد. از نظر بهداشتی نیز وضعیت ترکیه چندان خوب نیست و از نظر نسبت پزشکان به جمعیت رتبه آخر اروپا را دارد.

ترکیه از نظر شاخص وضعیت بازنشستگان رتبه در میانه کشورهای اروپایی از آخر اول است. از 6  ماده مخدر و روانگردان رایج در اروپا 3 مورد بیشتر از همه در ترکیه کشف و ضبط شده است.

بر اساس اعلام سازمان آمار اتحادیه اروپا، ترکیه از نظر بیکاری رتبه سوم اروپا را دارد. ترکیه از نظر گزارش سعادت و خوشبختی در میان 137 کشوری که این گزارشها در آنها تهیه شده است، رتبه 106 را دارد.

عضویت در تلگرام عصر ترکیه عضویت در اینستاگرام عصر ترکیه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا