میزیتو
بلیط هواپیما فلای تودی
آخرین خبرها

دلایلی که باعث سوختن چراغ خودرو می شود

ایراداتی مانند تنظیم نبودن چراغهای جلو، نقص مدار الکتریکی خودرو و یا سوختن لامپ چراغهای جلو یا عقب تأثیر منفی بر روی میزان دید راننده می گذارند که باید مورد کنترل راننده خودرو قرار گیرند.

تبلیغ در عصر ترکیه

لامپ یکی از اجزای مهم و لوازم یدکی هر ماشین است و در صورتی که بسوزد، به خاطر کاهش دید راننده، خطرات زیادی به همراه دارد. هر چیزی که دلیل سوختن لامپ ماشین باشد، موجب کار نکردن چراغ ها می شود و در دید راننده مشکل ایجاد می کند.

جنس لامپ ماشین و همچنین کیفیت آن، نقش قابل توجهی بر طول عمر آنها دارند.

به گزارش دلگرم، یکی از نکات مهم در مورد استفاده از لامپ ماشین، به کار بردن لامپ هایی است که با توان مصرفی آمپر و باتری و دینام، تناسب داشته باشند.

در داخل لامپ های ماشین، سیم پیچ هایی از جنس تنگستن استفاده شده است و زمانی که این لامپ روشن می شود، سیم داخل آن به خاطر حرارت زیاد، نزدیک به نقطه ذوب خود می شود.

در صورتی که در ولتاژ یا مقدار جریان برق تغییرات ناگهانی ایجاد شود، درجه حرارت سیم داخل لامپ بالا می رود و این سیم می سوزد. سیم بعد از ذوب شدن، از محل اتصالش پاره می شود و دلیل سوختن لامپ ماشین می شود.

یکی دیگر از دلایلی که موجب سوختن لامپ ماشین می شود، شل بودن سوکت لامپ است. لرزش سوکت به روی پایه های چراغ، موجب ایجاد نوسان در جریان الکتریکی می شود و در نتیجه لامپ خودرو می سوزد. در ادامه این مقاله چند دلیل سوختن لامپ ماشین را مورد بررسی قرار می دهیم.

دلایل سوختن لامپ چراغهای خودرو
نوسانات برق
شارژ بیش از اندازه برق
وجود مشکل در سیستم دینام و باتری
ایراد در فیوزهای ماشین
وجود مشکل در سیستم مدار کشی ماشین
روش هایی برای جلوگیری از سوختن لامپ ماشین
یکی از مهمترین دلایل سوختن لامپ ماشین، روشن ماندن چراغ ها بیش از 5 ساعت در طول شب است. خاموش کردن لامپ ها قبل از 5 ساعت، مانع از داغ شدن بیش از اندازه لامپ ها می شود. در حقیقت باید نوعی هماهنگی بین توان مصرفی لامپ های ماشین، با دینام، ولتاژ مصرفی باتری و آمپر وجود داشته باشد.

سوختن لامپ ماشین چراغ جلو
بهتر است تا حد امکان در هنگام رانندگی از نور بالا استفاده نکنید و همچنین به طور دائم نور بالا و نور پایین را عوض نکنید.
سعی کنید در هنگام عوض کردن لامپ ها، به قسمت شیشه ای لامپ دست نزنید.

یکی دیگر از دلایل سوختن لامپ خودرو، استفاده بی مورد از چراغ های مه شکن است. پس هنگامی که هوا بارانی یا مه آلود نیست، از روشن کردن چراغ های مه شکن خودداری کنید.

چرا در هنگام تعویض لامپ ماشین نباید آن را لمس کرد؟

چون چربی دست باعث می شود حرارت لامپ روی یک نقطه از حباب شیشه ای متمرکز شود و در نتیجه عمر لامپ کم می شود.

لامپ هایی که در ماشین به کار می روند به چند دسته تقسیم می شوند؟

لامپ های ماشین به دو دسته تک کانتکت و دو کانتکت تقسیم می شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا