میزیتو
بلیط هواپیما فلای تودی
ورزش

درخواست اخراج قلعه نویی از تیم ملی علنی شد

سرمربی تیم ملی از طریق یکی از دستیارانش به برخی بازیکنان ملی‌پوش و پدیده‌های شاغل در لیگ ایران پیغام داده که بهتر است لژیونر شده و حضور در لیگ‌های درجه دو اروپایی را به بازی در لیگ برتر ایران ترجیح دهند. قلعه‌نویی که زمانی یکی از منتقدان جدی کارلوس کی‌روش بود حالا ایده‌ها و کنش‌های او را تکرار می‌کند.

تبلیغ در عصر ترکیه

پس از برگزاری قرعه‌کشی مقدماتی جام جهانی مشخص شد که تیم ملی فوتبال ایران در گروهی آسان قرار گرفته و حتی صدرنشینی در چنین گروهی که قدرت‌های سنتی فوتبال آسیا در آن حضور ندارند دور از دسترس نیست.

به گزارش فرهیختگان، اگر چه امیر قلعه‌نویی، سرمربی تیم ملی بلافاصله پس از قرعه‌کشی در مصاحبه‌ای عنوان کرد که تیم ما در گروه سختی قرار گرفته است.

درخواست اخراج قلعه‌نویی از تیم ملی علنی شد مرور حرف‌های چند وقت اخیر قلعه‌نویی نشان می‌دهد که او معمولا سعی می‌کند رقبای تیم ملی را قدرتمند جلوه داده و از طرفی با تاکید بر این نکته فوتبال در آسیا پیشرفت کرده و قدرت تیم‌ها به هم نزدیک شده است حتی از برتری برابر تیم‌هایی چون سوریه، فلسطین و هنگ‌کنگ نیز یک موفقیت بزرگ و ویژه برای خود و دستیارانش بسازد.

از سوی دیگر تیم ملی به هیچ عنوان نمایشی تاکتیکی و چشم‌نواز حتی برابر رقبای درجه دو و سه خود ارائه نمی‌کند و این موضوع برای تیمی که حالا دیگر هدفش نه‌فقط صعود به جام‌جهانی بلکه حضوری موفق در این تورنمنت و رسیدن به مراحل بالاتر است اصلا قابل قبول نیست.

حتی شنیده می‌شود سرمربی تیم ملی از طریق یکی از دستیارانش به برخی بازیکنان ملی‌پوش و پدیده‌های شاغل در لیگ ایران پیغام داده که بهتر است لژیونر شده و حضور در لیگ‌های درجه دو اروپایی را به بازی در لیگ برتر ایران ترجیح دهند. قلعه‌نویی که زمانی یکی از منتقدان جدی کارلوس کی‌روش بود حالا ایده‌ها و کنش‌های او را تکرار می‌کند.

با مرور تمامی این اتفاقات و با توجه به اینکه تیم ملی در گروه راحتی قرار گرفته و دغدغه چندانی برای صعود به جام‌جهانی ندارد این بهترین فرصت است تا وزارت ورزش و فدراسیون فوتبال تصمیمی منطقی و آینده‌نگرانه گرفته و به سراغ استخدام یک سرمربی بزرگ و صاحب‌سبک خارجی بروند تا در فرصت دوساله باقی‌مانده تا شروع رقابت‌های جام‌جهانی ۲۰۲۶ او فرصت کافی برای شناخت از ملی‌پوشان و آماده‌سازی آنها برای حضوری موفق در این تورنمنت مهم را داشته باشد تا به کمک ایده‌های نو و مدرن فوتبال روز دنیا بتوانیم در جام‌جهانی حرفی برای گفتن داشته باشیم و به صرف حضور در این تورنمنت اکتفا نکنیم. این می‌تواند یکی از مهم‌ترین ماموریت‌های دولت جدید پس از انتخابات پیش رو باشد تا تیم ملی از وضعیت نگران‌کننده کنونی خارج شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا