میزیتو
تبلیغ در عصر ترکیه
آخرین خبرها

حمله عجیب زنبورهای قاتل به مسافران یک اتوبوس (+عکس)

حدود یک ماه قبل رسانه‌های نیکاراگوئه گزارش دادند که بعد از خروج یک اتوبوس از جاده و برخوردش با کندوی زنبورهای قاتل، زنبورها شش مسافر را تا حد مرگ نیش زده‌اند.

یک ماه قبل اتوبوسی که در مسیر بین شهرهای جینوتگا و سن‌سباستیان در کشور نیکاراگوئه در حال حرکت بود، از مسیر خودش منحرف شد و به سراشیبی کنار جاده لغزید. اما لحظۀ توقف اتوبوس تازه شروع کابوس مسافران بود. اتوبوس در مسیر لغزیدن از سراشیبی تا لحظۀ توقف به چندین کندو برخورد کرد و به همین خاطر دستۀ بسیار بزرگی از زنبورهای قاتل به هوا برخاستند.

پست ۴۵ مسافر در این اتوبوس بودند که همگی از تصادف اولیۀ اتوبوس جان سالم به در برده بودند اما بعد گرفتار نیش‌های پیاپی زنبورهای قاتل شدند. در این حادثۀ تکان‌دهنده شش مسافر از جمله یک مادر به همراه دختر هشت‌ساله‌اش کشته شدند.

زنبورهای قاتل که به زنبورهای آفریقایی‌شده (Africanized) نیز معروف هستند، از ترکیب نژاد زنبور عسل آفریقای شرقی و زنبورهای عسل اروپایی شکل گرفته‌اند. این گونه از زنبور در سال ۱۹۵۶ به منظور افزایش تولید عسل به برزیل برده شد اما گروهی از آن‌ها از قرنطینه گریختند و در سراسر آمریکای جنوبی پراکنده شدند.

زنبورهای قاتل بسیار تحریک‌پذیرتر و خطرناک‌تر از زنبورهای عادی هستند و سرعت واکنش و توان نیش زدنشان تا ده برابر از زنبور عادی بیشتر است. از دهۀ ۱۹۵۰ تا امروز زنبورهای قاتل مسئول قطعی بیش از هزار مرگ فقط در کشور برزیل بوده‌اند.

اتوبوس فوق العاده مدرن و کاربردی (فیلم)
بخوانید
عضویت در تلگرام عصر ترکیه عضویت در اینستاگرام عصر ترکیه
منبع
فرادید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا