میزیتو
تبلیغ در عصر ترکیه
آخرین خبرها

تولد نوزادی با خال غول‌پیکر مودار روی صورتش (+عکس)

برای والدین آویوکت، داشتن یک نوزاد شاد در زمان تولد بیش از هر چیز دیگری مهم بود، اما آن‌ها باید ناآگاهی تکان دهنده غریبه‌هایی را که با دیدن ظاهر زیبای پسرشان سعی می‌کنند تقصیر را به گردن مهارت‌های فرزندپروری خود بیندازند را تحمل کنند.

این پسر کوچولوی شایان ستایش که با یک خال سیاه مودار بزرگ روی صورتش به دنیا آمده نگاه‌های آزاردهنده‌ای را از سوی مردم متوجه والدینش کرده که برخی از آن به عنوان پوست «سگ» یاد می‌کنند و برخی دیگر مصرف سیگار در دوران بارداری را باعث بروز این خال روی صورت فرزندشان می‌دانند.

زمانی که کانیکا آنیجا (۳۰ ساله) از کالیفرنیا، پسرش آویوکت کالرا را به دنیا آورد، او حتی متوجه خال مادرزادی او نشد. در لحظه تولد، کانیکا و همسرش دیپانشو کالرا تنها توجه خود را به احیای نوزاد معطوف کردند.

اما زمانی که نوزاند آن‌ها احیا شد و والدین نوزادشان را در آغوش گرفتند، خال سیاه و بزرگ او قابل فراموشی نبود. پدر و مادر، روز‌ها و شب‌ها را صرف تحقیق درباره وضعیت نوزادشان کردند و مشخص شد که نوزاد با خال ملانوسیتی مادرزادی مودار غول پیکر (CMN) به دنیا آمده است.

یک بیماری نادر که ۱ در ۵۰۰۰۰۰۰ تولد را تحت تاثیر قرار می‌دهد. خال‌های غول پیکر ملانوسیتی مادرزادی (CMN) تکثیر‌های رنگدانه‌ای (ملانوسیتی) در پوست هستند که در بدو تولد وجود دارند

CMN ناهنجاری‌های خوش‌خیم و تومور مانند ناشی از رشد معیوب پیش‌ساز‌های سلول‌های رنگدانه (ملانوسیت) در جنین هستند و از ترکیب غیرعادی عناصر پوستی تشکیل شده‌اند.

برای والدین آویوکت، داشتن یک نوزاد شاد در زمان تولد بیش از هر چیز دیگری مهم بود، اما آن‌ها باید ناآگاهی تکان دهنده غریبه‌هایی را که با دیدن ظاهر زیبای پسرشان سعی می‌کنند تقصیر را به گردن مهارت‌های فرزندپروری خود بیندازند را تحمل کنند.

کانیکا می‌گوید که هر وقت قدم بیرون می‌گذاریم، نگاه‌های غریبه‌ها معطوف می‌شود. این نگاه‌ها فقط به او نیست، بلکه به ما و همچنین این کاری است که ما انجام داده ایم. من می‌دانم که بسیاری از مردم کنجکاو هستند که در مورد وضعیت او بدانند، اما برخی از آن‌ها بسیار بسیار پست هستند.

در حالی که برخی از مردم از من می‌پرسیدند که آیا این کاری است که در حین ماه‌گرفتگی انجام داده‌ام، برخی دیگر از من می‌پرسیدند که آیا هنگام بارداری دچار سوختگی شده‌ام؟

وی گفت: مردم حتی به حدی رسیده اند که از ما بپرسند آیا در دوران بارداری من سیگار کشیده ایم یا خیر. حتی از من سؤالات مسخره‌ای پرسیده اند که آیا در دوران بارداری پیشانی ام را خراشیده ام یا خیر. راستش را بخواهید، نمی‌دانم شاید احساس خارش کرده ام یا پیشانی ام را خراشیده ام.

عضویت در تلگرام عصر ترکیه عضویت در اینستاگرام عصر ترکیه
منبع
فرارو

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا