میزیتو
بلیط هواپیما فلای تودی
ورزش

ترکیه 3-1 گرجستان/ یک شب فراموش‌ نشدنی

تیم ملی فوتبال ترکیه در دیداری دیدنی با نتیجه 3-1 از گروه F یورو 2024 گرجستان را شکست داد.

تبلیغ در عصر ترکیه

تیم ملی فوتبال ترکیه در گروه F رقابت‌های یورو 2024 امشب به مصاف گرجستان رفت و با نتیجه در یکی از بازی‌های دیدنی جام تا به اینجا برنده شد.

به گزارش “ورزش سه”،  تیم ملی ترکیه در این بازی توسط مَرت مولدور، آردا گولر و محمد کرم آکتور‌کوغلو به گل رسید و تنها گل گرجستان را هم گئورگ میکائوتادزه به ثمر رساند.

ترکیه بازی را دیدنی آغاز کرد و حریفش را در ورزشگاه سیگنال ایدونا پارک تحت فشار گذاشته بود که اولین موقعیت جدی آن‌ها در دقیقه 10 رقم خورد.

روی پاس از نزدیکی دروازه به بیرون محوطه جریمه، ضربه زمینی کان آیهان به تیرک عمودی دروازه گرجستان برخورد کرد و بلوکه شد.

گرجستان هم بازی را پایاپای دنبال می‌کرد و در دقیقه 11 جواب اولین حمله ترکیه را داد که گونوک مجبور شد با شیرجه بلند ضربه مکباویشویلی را که تغییر مسیر داده بود را مهار کند.

ترکیه گرجستان 1

بازی بیشتر از سمت ترکیه با فشار به سمت دروازه گرجستان پیگیری می‌شد که در دقیقه 25 یک گل دیدنی توسط مَرت مولدور به ثمر رسید.

در دقیقه 25 حمله قرمزپوشان به گوشه محوطه جریمه رسید و فردی کادی‌اوغلو موفق شد با ارسال کوتاه آن را به سمت دروازه بفرستد که با واکنش مدافع حریف مواجه شد. مولدور این توپ را با ضربه والی پای راست دور از دستان گئورگی مارمارداشویلی به گل تبدیل کرد.

ترکیه گرجستان 4

بازی هیجان انگیز دنبال می‌شد و ترکیه موفق شد در دقیقه 27 به گل دیگری برسد اما به دلیل حضور کنان ایلدیز در موقعیت آفساید این گل مردود اعلام شد.

گرجستان خیلی زود به گل ترکیه جواب داد و به تساوی رسید. در دقیقه 32 کوچوراشویلی پس از نفوذ به محوطه جریمه با پاس عرضی موقعیت خوبی برای گئورگ میکائوتادزه فراهم کرد که او در نزدیکی دروازه با ضربه زمینی پای راست گل را به ثمر رساند.

گرجستان پس از گل تساوی موقعیت خوبی برای گل برتری داشت که ضربه میکائوتادزه پس از یک حرکت تیمی با فاصله بسیار کمی از کنار دروازه به بیرون رفت.

بازی با نزدیک شدن به دقایق پایانی نیمه اول با هیجان کمتری دنبال شد و در نهایت را تساوی به پایان رسید. ترکیه نیمه دوم را هم بهتر از حریف آغاز کرد و اولین موقعیت جدی توسط مولدور رقم خورد که مارمارداشویلی آن را مهار کرد.

در دقیقه 63 خویچا کواراتسخلیا فرصت خوبی برای گلزنی داشت که ضربه او با فاصله از کنار دروازه ترکیه به بیرون رفت. چند دقیقه بعد ترکیه با یک ضربه بی نظیر به گل دوم رسید.

ترکیه گرجستان 2

آردا گولر در دقیقه 65 پس از توپ ربایی در فاصله تقریبا نزدیک با دروازه آن را کنترل کرده و پس از چند قدم کوتاه فرصت را برای شوتزنی مناسب دید. ضربه پای چپ او ارتفاع و قوسی مهارنشدنی گرفت تا توپ دور از دستان مارمارداشویلی به گل تبدیل شود.

گرجستان که پا به پای ترکیه در این بازی نمایش قابل توجهی داشت، می‌توانست در دقیقه 70 به گل تساوی برسد اما کمی بدشانس بود. کوچوراشویلی پس از ورود به محوطه جریمه، مدافع مقابل خود را از پیش رو برداشت و در موقعیت تک به تک توپ را به تیرک افقی کوبید و این فرصت از دست رفت.

با نزدیک شدن به دقایق پایانی نیمه دوم ترکیه کمی عقب نشسته بود اما به یک فرصت خوب گلزنی رسید که اگر سیو یک دست مارمارداشویلی نبود، ضربه سر یوسف یازیجی در دقیقه 87 به گل تبدیل می‌شد.

گرجستان پس از اعلام 6 دقیقه وقت اضافه به فشار حملات به سمت دروازه ترکیه ادامه داد و در آخرین لحظات آن‌ها دوباره بدشانس بودند که به گل تساوی نرسیدند.

در دقیقه 90+6 کوچوراشویلی با ضربه سر تیرک عمودی دروازه ترکیه را لرزاند و ریباند این توپ را میکائوتادزه به سمت دروازه ضربه زد که با ضربه سر مدافع حریف توپ به کرنر رفت.

ترکیه گرجستان 3

در آخرین لحظات بازی مارمارداشویلی از دروازه خارج شده بود و امید داشت که روی آخرین کرنر شانس گل مساوی تیمش را افزایش بدهد که همه چیز برعکس شد.

گونوک این ضربه کرنر را با مشت به بیرون از محوطه جریمه فرستاد که آکتور‌کوغلو آن را به سرعت به زمین حریف برد و موفق شد دروازه خالی را به راحتی بازی کند تا سومین گل ترکیه در دقیقه 90+7 به ثمر برسد.

تیم ملی ترکیه در نهایت یک دیدار تماشایی را به سود خود به پایان رساند و گرجستان هم علیرغم نمایش خوبی که داشت، با شکست زمین را ترک کرد.

ترکیب ترکیه:

 گونوک، آک آیدین، کوکچو، گولر، چالهان اوعلو، بارداکچی، مولدور، یلدز، کادی اوعلو، یلماز و آیهان

ترکیب گرجستان:

 مامارداشویلی، کاکابادزه، دوالی، کاشیا، کویرکولیا، کوکاراشویلی، کواراتسخلیا، چاکوتادزه، میکوابیشویلی، سیتایشویلی و میکائوتادزه

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا