میزیتو
بلیط هواپیما فلای تودی
تبلیغ در عصر ترکیه
ترکیه

ترکیه برای ساخت ۲۰ بیمارستان صحرایی در مصر اعلام آمادگی کرد

وزیر بهداشت ترکیه اعلام کرد که با مقام‌های فلسطینی و مصری در حال رایزنی و منتظر دریافت مجوز برای ساخت ۲۰ بیمارستان صحرایی در فرودگاه «العریش» مصر به منظور مداوای فلسطینیان هستند.

«فخرالدین کوجا» وزیر بهداشت ترکیه امروز چهارشنبه (اول نوامبر، ۱۰ آبان) اعلام کرد که ترکیه منتظر مجوز ساخت ۲۰ بیمارستان صحرایی در فرودگاه بین‌المللی «العریش» مصر است.

روزنامه «استار» به نقل از وزیر بهداشت ترکیه گزارش کرد که «ما تمامی اقدامات مقدماتی را برای ایجاد ۲۰ بیمارستان صحرایی در فرودگاه العریش انجام داده‌ایم. ما در حال گفت‌وگوهای نزدیک با وزارتخانه‌های بهداشت مصر و فلسطین هستیم. ما منتظر مجوز امنیتی هستیم».

در پی تجاوزهای ۲۶ روز اخیر رژیم صهیونیستی به نوار غزه، شمار شهدای نوار غزه از هشت هزار و ۵۰۰ نفر فراتر رفته و بیش از ۲۱ هزار نفر دیگر نیز مجروح شده‌اند.

پیش از این، شبکه «تی آر تی» گزارش کرده بود که کوجا به جدیدترین جنایات رژیم صهیونیستی در خصوص حمله به بیمارستان محل درمان بیماری‌های سرطانی در غزه اشاره کرده و گفته است:‌ « برای ادامه خدمات مجدد به بیمارستان دوستی ترکیه و فلسطین اقدامات لازمه انجام خواهد گرفت».

وزارت بهداشت فلسطین شامگاه یکشنبه (۲۹ اکتبر، هفتم آبان) خبر داد که بیمارستان مخصوص بیماران سرطانی در غزه برای دومین بار طی چند روز گذشته هدف قرار گرفته است.

از طرف دیگر، جنگنده‌های رژیم صهیونیستی بعدازظهر سه‌شنبه اردوگاه جبالیا واقع در شمال نوار غزه را بمباران کردند و دست به کشتار جدیدی زدند. رژیم صهیونیستی اواخر مهرماه هم با بمباران بیمارستان المعمدانی در غزه، فاجعه بزرگی را رقم زد که بیش از ۱۰۰۰ شهید و زخمی برجا گذاشت

صادرات 133 میلیون دلار ظرف آشپزخانه، فقط از یک استان ترکیه
بخوانید
عضویت در تلگرام عصر ترکیه عضویت در اینستاگرام عصر ترکیه
منبع
مشرق

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا