میزیتو
تبلیغ در عصر ترکیه
ترکیه

بحران مصرف مواد روانگردان صنعتی در ترکیه

راحتی تولید مواد روانگردان صنعتی و درآمد بالای آن ترکیه را درگیر بحران اعتیاد به این نوع از مواد کرده است.

یکی از رایجترین روانگردانها در ترکیه متامفتامین یا همان شیشه و کریستال است که بیشتر آن را گروههای سازمان یافته خلافکار تولید کرده و به دست مصرف کنندگان می رسانند. بخش مبارزه با مواد مخدر پلیس ترکیه تا کنون قربانیان زیادی در راه مبارزه با قاچاقچیان مواد مخدر داده است.

به گزارش عصرترکیه به نقل از روزنامه حریت ، اخیرا نیز در یکی از مناطق استانبول زمانی که دو مامور پلیس به یک مرکز تولید مواد روانگردان حمله کرد، هدف شلیک گلوله قرار گرفتند که یکی از آنها کشته و دیگری به شدت زخمی شد.

برای اولین بار پلیس در سال 2009 مقادیری از آمفتامین را از قاچاقچیان در استانبول به دست آورد. بعد از آن عملیات پلیس برای شناسایی قاچاقچیان و بازداشت آنها و توقیف مواد مخدر افزایش یافته است.

تنها در 7 ماه گذشته در استانبول از کل مواد مخدر و روانگردان کشف شده از قاچاقچیان ، 5.6 تن متامفتامین بوده است. فراموز اردین یکی از مدیران سابق اداره امنیت ترکیه گفت «متامفتامین دردسر جدیدی برای ترکیه و کل جهان شده است زیرا به راحتی و با کمترین امکانات قابل تولید است و نیازی به قاچاق آن از کشورهای دیگر نیست.

این ماده را حتی به دانش آموزان ابتدایی نیز می فروشند.» کارشناسان می گویند مصرف این ماده روانگردان باعث تغییرات جسمی و روحی شدیدی در فرد شده و اصطلاحا او را به زامبی تبدیل می کند.

بررسیها نشان می دهد اخیرا برخی از جنایتها در ترکیه در نتیجه مصرف مواد روانگردان از جمله متامفتامین رخ داده است زیرا با مصرف این مواد فرد عقل خود را از دست می دهد و به عواقب جنایتی که مرتکب می شود فکر نمی کند.

قهرمانی نماینده ترکیه در وزن 87 کیلوگرم رقابت های کشتی فرنگی قهرمانی جهان
بخوانید
عضویت در تلگرام عصر ترکیه عضویت در اینستاگرام عصر ترکیه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا