میزیتو
تبلیغ در عصر ترکیه
ترکیه

90 درصد آتش سوزی های جنگلی ترکیه منشا انسانی دارد

وزیر جنگل ها و مراتع ترکیه اعلام کرد در مناطق سوخته چاناک کاله 1.5 میلیون اصله نهال کاشته و 25 تن کود به خاک اضافه خواهد شد.

وزیر جنگل ها و مراتع ترکیه درباره آتش سوزی گسترده جنگلی در چاناک کاله تاکید کرد 90 درصد این آتش سوزی ها منشا انسانی دارد.

به گزارش عصر ترکیه به نقل از نوشته حریت ، در آتش سوزی گسترده جنگلی در چاناک کاله ترکیه که برای خاموش کردن آنها علاوه بر حضور ماموران آتش نشانی از شهرهای مجاور ، ارتش با امکانات هوایی و زمینی و اقشار مختلف در آن مشارکت داشتند، دست کم 700 هزار اصله درخت سوخت و از بین رفت.

ابراهم یوماکلی در این خصوص گفت از هر 10 آتش سوزی جنگلی ، نه عدد منشا انسانی دارد. آتش سوزی جنگلی چاناک کاله دومین آتش سوزی بزرگ جنگلی ترکیه بود.

قبل از این در تاریخ 16 ژوئیه آتش سوزی جنگلی بزرگ در کیزیل کچیلی رخ داده بود. در این دو آتش سوزی در مجموع 3890 هکتار از اراضی جنگلی در آتش سوخت و نابود شد.

ابراهیم یوماکلی از مردم خواست در مراتع جنگلی آتش روشن نکنند و ته سیگار، بطری خالی نوشیدنی و دیگر زباله های خود را در جنگلها رها نکنند و به پاکیزگی و سلامت جنگل ها اهمیت بدهند.

وزیر جنگل ها و مراتع ترکیه اعلام کرد در مناطق سوخته چاناک کاله 1.5 میلیون اصله نهال کاشته و 25 تن کود به خاک اضافه خواهد شد.

عضویت در تلگرام عصر ترکیه عضویت در اینستاگرام عصر ترکیه

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا